Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen hüllőt ajánlanátok?

Milyen hüllőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Egy olyan hüllőt szeretnék amit viszonylag sokat lehet kézben tartani és nappali állat. Esetleg lehet éjszakai is de akkor lehessen nappal is kivenni egy kicsit mászkálni. Ezen kívül nem szeretnék egy olyan nagy állatot mint például egy szakállas agáma inkább egy leopárdgekkó méretűt vagy valahol a kettő közöttit. (kígyókból nyílván lehetne nagyobb is) Egy max. 90cm hosszó helyet tudnék biztosítani de magasságra többet is. A teknősök sokáig élnek nem biztos, hogy bevállalnék egyet, de ti lehet, hogy megtudtok győzni, de inkább kígyót vagy valamilyen gyíkot szeretnék. Ezen kívűl ha éjjeli állatot írtok akkor inkább olyat ami nem annyira hangos mivel egy szobában aludnék vele. Tudom, hogy a hüllők nem kutyák nem lehet őket állandóan fogdosni de azért olyat szeretnék mint pl egy szakállas agáma a kézben tartást nézve. Azért nem szeretnék agámát mert nekik nagyobb hely kell min.: 120cm x60cm x60cm. Már egy éve keresem a megfelelő hüllőt, de még sajnos nem találtam meg nagyon köszönöm ha válaszoltok!

2021. júl. 8. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Laikus otlet: Ha csak az a gond, hogy a teki sokaig el, akkor szerintem fogadj orokbe valami nyugger teknost. Biztosan van aki szivesen szabadulna mar tole. A nyugger allatoknak mar van egy sajat szemelyiseguk, rutinjuk, ha szabad ilyet mondani, humoruk... nekem is van 4 db nyugdijas allatkam akik nem velem toltottek a fiatalsagukat :D
2021. júl. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 vantel ***** válasza:
65%

Elsőre hűtőt olvastam.

Sokat akarod fogdosni a gyíkot?

2021. júl. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Kaméleón?


Vagy ami ebben a filmelőzetesben is látható 0:29-nél. A kartellfőnök kis kedvence. Iguána, ha jól látom.

https://www.youtube.com/watch?v=quHQAuO0lkg

2021. júl. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A teknősök utálják, ha fogdossák őket. Ők mindent a szemnek, semmit a kéznek állatok.
2021. júl. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi az eddigi válaszokat! A teknősöktől még azért is tartózkodtam mert nem tudnak mászkálni rajtam mint pl. egy királypiton vagy egy vitorlás gekkó. De köszi a választ! A kígyót naponta szeretném kivenni a helyéről, de nyílván nem fogom akkor amikor vedlik vagy amikor egy napja evett... A kaméleonokat én úgy tudom, hogy stresszeli a kézbentartás és az iguána nagyon nagy nekem. De köszi a válaszokat ha van valami más ötletetek akkor szívesen fogadom!
2021. júl. 8. 20:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kaméleonok általában nem barátságosak. Leguánt első hüllőknek soha, nagyon ki kell ismerni, ha olyanja van, az ujjadat is leharaphatja. Láttam, hogy nem akarod egyiket sem, csak ezeket jó tisztázni.

Gabonasikló, királysikló, leopárdgekkó, esetleg az uromastyxnak (tüskésfarkú gyík) kisebb alfaja lehetnek még jók.


Gabonasiklónak elég a hely, amit írtál, ha kiskorától foglalkozol vele, akkor tűri a tapizást, királysikló ugyan ez, csak belőle jobban tarthatsz többet is, ha úgy van. A leopárdgekkók már eléggé alkalmazkodtak az emberhez, nappal is kivehetők néha, nem zajosak. Most hirtelen ezek a fajok jutottak eszembe.

Vasárnap lesz terraplaza a lurdy házban Budapesten, ha van rá lehetőséged mindenképp menj el, baromi sok hasznos infót megtudhatsz tényleges tenyésztőktől, nem olyan bődületes ökörségeket, mint amiket (akár állítólag hüllőkre szakosodott) kisállatboltokban mondanak sokszor.


By: Macavity

2021. júl. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Schneider szkink, kínai hosszúfarkú fűgyík, sövényleguán, királysikló.
2021. júl. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!