Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Pókok otthoni tartása?

Pókok otthoni tartása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem régen jutottam arra az elhatározásra hogy valamilyen madárpók variánst szeretnék otthon tartani! Már jó alaposan utána olvastam a neten hogy milyen technikai háttér szülséges egy pók tartásához illetve miven igényeik vannak a pókoknak!

Mindenhol azt írják hogy a rózsaszín tarantula a legjobb a kezdőknek, de én picit nagy nak találom, én egy kisebb méretű madárpókkal jobban megelégednék! Tudvalaki olyan fajt ajánlani ami nem nő olyan nagyra és a tartáza is egyszerű, lévén hogy még kezdő vagyok ezen a téren!


Értelmes emberek értelmes válaszait várom!!


Előre is köszönöm!!


2010. aug. 31. 20:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
hello én gondorszoru madárpókkal kezdtem konyutartani
2010. aug. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

"Tudvalaki olyan fajt ajánlani ami nem nő olyan nagyra és a tartáza is egyszerű, lévén hogy még kezdő vagyok ezen a téren! "



Ne vedd komolyan:

de nekünk kaszás pókunk van a WC-ben, könnyű tartani, nem nő nagyra, és magától levadássza a szúnyogokat :) Este mindig elköszönök tőle: Jó éjt! Ő meg csápol egyet :)

X)

2010. aug. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A kaszáspók az király, de nem valami látványos a lelkem!!:):)
2010. aug. 31. 20:57
 4/12 anonim ***** válasza:

A madárpókok többsége elérheti "nagykorára" a 15 cm-et is. Olyan tudtommal nem nagyon van, ami ennél sokkal kisebb marad.

Vegyél majd bébi (de legalább 5 vedlésest, mert akkor már kicsit kevésbé érzékenyek, ugyanis a bébi pókoknál gyakoribb az "elhullás") pókot, és akkor mire megnő rendesen, addigra már meg fogsz barátkozni a méretével, főleg hogy fokozatosan fog kialakulni a mérete, nem utolsó sorban jó dolog látni, ahogy nálad nő fel a pókocska. :)

Én személy szerint Brachypelma emilia-val kezdtem, így én a magam részéről tudom ajánlani, mert nekem kiváló kezdő fajnak bizonyult. De ahogy az egyik válaszoló írta, a Brachypelma albopilosum is tökéletes választás kezdőknek, de egyébként bátran megpróbálkozhatnál a rózsaszínű madárpókkal is (Grammostola rosea).

Mint írtam, olyan úgyse nagyon van, hogy egy madárpók ne lépje át minimum a 10 cm-es lábfesztávolságot.

A méret helyett tényleg inkább arra kéne koncentrálnod, hogy mely fajnak a legkönnyebb a tartása, és hogy melyik a legkevésbé agresszív.

2010. szept. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

OFF:

"15 cm-et"....."pókocska. :) "


XDDDDDDDD

Atya gatya...15 cm-es pók is még csak pókocska?

XDDDDDDDD



Amúgy mekkora a világ legnagyobb pókja?


On

2010. szept. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem igen, pókocska. XD Imádom őket, engem nem is zavar a méretük. :)

A legnagyobb faj, ha jól tudom, a Tapinauchenius gigas, mely akár a 30 cm-et is elérheti.

2010. szept. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

B@ccus...30 cm?! Az aztán nagy! (köszi az infót)

XD


Nálam az már emberevő-terminátor-pók-kategória...


Nem szokásom bántani az állatokat, de most az agyamon átvillant, hogy matatok a garázsban és egy ilyen 30 cm-es példány "vetődik" a kezemre ...én lerázom, majd megint visszamászik rám, akkor már partvissal sózok oda egyet neki...ott marad 2 mp-ig, majd egy mély hangaláfestéssel, feltáplászkodik, rám néz az összetett szemeivel, a szemöldökeit összehúzza és egy nagy csata morgással rohamos iramban felém veszi az irányt, miközben a csápjaival csattog... mire megint seprűvel odasózok "ott maradsz" felkiáltással, majd megint feltáplászkodik, de már hívja a többi óriási spanjait, és már hallani/érezni a "kicsi" póklábacskák dübörgését :)))


Na jó azt hiszem egy ideig nem nézek sci-fi-t.. XDDDD


(amúgy nem szoktam pókokat öldösni, sőt a családból mindig én paterolom ki őket a lakásból... de ez a 30cm-es méret...baccus... nem semmi)

2010. szept. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
"A legnagyobb faj, ha jól tudom, a Tapinauchenius gigas, mely akár a 30 cm-et is elérheti." ^^ őőőő...nem a gigas biztos, hogy nem. L. parahybana, T. blondi ezek nagyok de nem 30cm..Vannak olyanok amik nem érik el a 15cm-t..nem is egy: H. incei (gyors) C. elegans (ilyet még nem tartottam:D, de nem nő nagyra sőt kifejezetten kicsi) stb stb stb... Most csak kettőt soroltam de nézegess a neten fórumokat, (van egy pár) oldalakat (csak ne dőlj be mindennek) és biztosan rátalálsz a számodra tökéletes pókra..
2010. szept. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves 18:21-es, igazad van, azt hiszem tényleg én kutyultam össze a fajokat. :)

A Lasiodora parachybana-ra mondják, hogy átlagosan elérik a 20-25 cm-et is, de volt példa már 28 cm-es pókra is.

2010. szept. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
[link] Azért már ez is elég méretes. :)
2010. szept. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!