Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem akar enni a teknős?

Miért nem akar enni a teknős?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy Nelson ékszerteknőst. Nagyon pici még. Sajnos nem akar enni. Tegnap hoztam haza, de ma költözött a végleges helyére.
2022. febr. 22. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Mivel eteted?
2022. febr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Én az enyémet gyümölccsel/zöldséggel/szárított marhával etetem, nekükünk ezek jöttek be
2022. febr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
#2 Ez nem teknőseleség, ne tanácsolj ilyet, és olvass utána.
2022. febr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztm sem kéne ilyeneket összehordani 2.
2022. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha új helyre kerül egy ilyen állatka, az elég stresszes neki, érthető, hogy egy kis ideig nem akar enni.

Amikor megszokja az új helyet és rájön, hogy biztonságban van, megjön az étvágya is. Nekem is volt kisteknősöm, egy darabig elég félénk, én csipesszel mozgattam az orra előtt a kaját, amíg rá nem harapott. Ennek kb 35 éve, a teknősöm még mindig megvan, ilyenkor téli álmot alszik egy fűtetlen garázs vízóra-aknájában, már kb 20 éve telel át ott, aztán áprilisban megy ki a kis kerti tavába. Vörösfülű ékszerteknős ami nagyon bírja a hűvösebb időjárást is a szabad ég alatt.

A vízi teknősök ragadozók, amíg fejlődésben vannak sok fehérje kell a növekedésükhöz, tehát inkább a hús dominál az étrendjükben, kevesebb a növényi táplálék. Aztán mikor nagyok lesznek, ez sokszor megfordul és sok növényi eredetű táplálékot esznek.

A legjobb ha egész táplálékszervezetet ehet, tehát egész kishalat, vízicsigát stb. mert azokban minden benne van amire szüksége van, vitaminok, kálcium a páncél fejlődéséhez. Lehet neki sok mindent adni, nyers májat, főtt tojás sárgáját, tubifexet, lisztkukacot, de ha ilyeneket kap pótolni kell a hiányzó kálciumot, ásványi anyagokat, vitaminokat állatkereskedésekben kapható készítményekkel, nehogy hiánybetegség lépjen fel. Ennek első jele általában a szemgyulladás, aztán a páncél puhulás

2022. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ma már evett végre teknős eledelt. A növényekre rakapaszkodik. Viszont a napozó köre meg nem mászott ki. Nem lesz baja hogy mindig a vízben lubickol?
2022. febr. 24. 19:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Kétéltűeeeek! Ha jól érzi magát ott akkor nem lesz baj viszont csináld meg olyanra a napozó kört hogy biztosan fel tudjon rá mászni!
2022. febr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mit adtál neki? (Nagyon fontos, légyszi válaszold meg. Nagyon sokan, köztük én is, rossz etetéssel kezdtük, jó a lehető leghamarabb elkerülni.)
2022. febr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szív mix van ráírva a dobozra. A másik sárga dobozos és hosszúkás kis falatok vannak benne.
2022. febr. 25. 19:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Aha, na azok kuka. (0 beltartalom, 0 tápérték, csak arra jó, hogy életben tartsa a teknőst. Nagyon szívós állatok, de hosszútávon komoly hiánybetegségeket okoznak.)


[link]

Ebbe a csoportba kérlek lépj be, és olvasd el a linken lévő dolgokat. Konkrétan mindent leírtak benne (milyen hely, aljaz, mekkora hely, milyen élelmek stb).


Amúgy igen gyakori hiba ezekkel a kajákkal kezdeni, gyakorlatilag mindenki így kezd, beleértve engem is. A lényeg, hogy minél hamarabb cseréld le édesvízi fagyasztott apróhalra (az Auchanban kapható Aquadella hal a legkönnyebben beszerethető, kb 1000 ft és brutálsok ideig elég), plusz ehet még sokféle élőlényt és növényt, érdemes egyesével utánanézni, mit ehet és mit.


Remélem megfogadod a tanácsom, és lecseréled rendes kajára + elolvasod a linkelt oldalt. Sok sikert a kisteknőshöz.

2022. febr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!