Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leopárdgekkó páratartalom?

Leopárdgekkó páratartalom?

Figyelt kérdés

Ma vásároltam egy új terráriumot egy leopárdgekkóval. A frissen behelyezett zsír új analóg páratartalommérő ami kezdetben kibontáskor kb 40 százalékon volt, hamar felkúszott 65re, majd vissza 60ra és ott megállt. Bepánikoltam, elkezdtem szellőztetni a terkót mint az állat, ahogy a neten olvastam, ventillátorral, meg tettem be egy marék rizst egy kis anyagba becsomagolva, de ugyanúgy 60on áll a mérő. A gekkónak semmi baja, evett, nézelődött, nem zilál nyitott szájjal (úgy olvastam ez a jele a túl magas páratartalomnak), szóval helyesen elvan.

Kis lakásban élek, egy kis akváriummal, meg most ezzel a terkóval, nemhiszem hogy abnormálisan magas lenne akár a lakásnak is a páratartalom szintje, a mérő lehet a hibás? Tippeket, tanácsokat szívesen várna egy aggódó, kezdő gekkótartó.



#terrárium #gekkó #páratartalom #leopárdgekkó #terrárium páratartalom #terrárium pára
2022. okt. 18. 23:34
 1/1 anonim ***** válasza:
73%
60% irreálisan magas. Van kaméleonom és nappali gekkóm, baromi sokszor kell párásítanom, hogy ilyen szintre hozzam. Valószínűleg a mérő rossz. Tedd ki pár órára a szobában és nézd, hogy ott valószínű értékeket mutat-e majd.
2022. okt. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!