Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Fűtőlap? Meleg lesz?

Fűtőlap? Meleg lesz?

Figyelt kérdés

Egy 60×30×30 cm-es terráriumba 35W-os 62×28 cm-es fűtőlapot ajánlottak.

Szerintetek ez jó vagy túl meleg lesz?


2022. nov. 24. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:

hát ez pont a fűtés lényegét veszi el...

A hüllők úgy tudják a testhőmérsékletüket szabályozni, hogy hidegebb vagy melegebb helyre mennek... biztos láttál már napog üldögélő gyíkot.

Ideális esetben egy terrárium 2 vége között kell lennie 8-10 fok különbségnek. Pont, mint a napos és az árnyékos hely között a természetben.

Ez a fűtőlap végigér a terráriumon... hacsak nem raksz be az egyik végére valami más, kiegészítő fűtést, nem lesz meg a hőmérsékleti grádiens.

2022. nov. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És ha a fűtőlap a terrárium minden részét 26 °C-ig melegíti akkor is nagyprobléma?

Mivel már megvettem és nem volt olcsó :(

2022. nov. 24. 23:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát mivel nemtom milyen fajról van szó... nem tudok mit mondani :D

Pl. szárazföldi teknősökhöz én nagyon alapszinten értek, még ifjúkoromban tartottam T. graecát, és annyi.

Én tennék az egyik végébe egy melegítő izzót, vagy kerámiaizzót, ami azon a részen csinál egy 30-32 fokot, ha olyan fajról van szó. A legtöbb hüllőnek amúgy is igénye, hogy a napon sütkérezzen időnként. Nyilván figyelném, hogy ne melegítse fel TÚLZOTTAN a terráriumot...

Az (is) a baj az ilyen kicsike terráriumokkal, hogy nehézkes a megfelelő fűtésük...

2022. nov. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Gabonasiklóról lenne szó.

Nekik elég nap közben a 26-28°C.

2022. nov. 25. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!