Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi kell egy teknősnek a tóban?

Mi kell egy teknősnek a tóban?

Figyelt kérdés

Idén nyáron fog kiköltözni a kerti tóba. Mi kell neki? Kis keríést húzok fel a tó köré és nagyon kitakarítom. Lessz vízcsere is meg még kisebb halakat is veszek bele a nagy aranyhalak mellé, hogy tudjon vadászni is. E mellett kell etetni? Mettől meddig lehet a tóban?

Kínai csíkosnyakú teknős.



2023. jan. 22. 12:02
 1/3 A kérdező kommentje:
*lesz
2023. jan. 22. 12:03
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem egy jó nagy, kb. 35 éves vörösfülű ékszerteknősöm van egy 380 literes műanyag tómederben. Én egy barkácsáruházban vett 1 méter magas, 10 méter hosszú műanyag kerítés hálóval kerítettem be a medencét, úgy hogy beástam a földbe belőle kb. 30 centit. Így nem tud alatta kimászni, ugyanis május, június körül mindig rájön a mehetnék és folyamatosan ostromolja a kerítést. Talán a szaporodási ösztön hajtja, menne párt keresni. A nagy teknős eléggé összekoszolja a vizet, nyári nagy melegben hetente kell cserélni. Csak egy kis belső tószűrő van, az igazi egy külső szűrő lenne. Külön etetem egy kisebb műanyag ládában, nagyon szelíd, ha meglát odajön és hagyja magát betenni az etetős ládába, tudja, hogy kajálás lesz. Fagyasztott kis halakat eszik, persze felengedett állapotban, kézből elveszi őket a vízből kinyúlva. Téglákat raktam egymásra a tómederben, amiken ki tud mászni a partra napozni. Nem tudom mekkora a teknősöd, ha kicsi akkor nem fogja olyan gyorsan bekoszolni a vizet. Meg persze a tó méretétől is függ ez
2023. jan. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A vörösfülű nagyon bírja a hideget, április közepétől október közepéig kint van, aztán egy fűtetlen garázs vízóra aknájában teleltetem. Nem ismerem sajnos a csíkosnyakú teknősöket, mennyire viseli meg őket a hideg, függ ez az eredeti élőhelyük klímájától, ha trópusi faj, akkor inkább csak a meleg idő beköszöntével raknám ki. Meg a koràtól is függ, kis teknősök érzékenyebbek a hidegre
2023. jan. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!