Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknősről szeretnék...

Ékszerteknősről szeretnék néhány kérdést feltenni (lent, de tekitartókat kérdezek és olyanokat akik értenek hozzá)?

Figyelt kérdés

körülbelül hány naponta kell neki élő halat adni,mennyit és milyet,és hogyan adjuk neki oda?(feldarabolva),és honnan szerezünk be halat?

És a liofilizált hal az száritott hal?És ez megfelel a teknősnek?És mennyit adjunk neki ebből?

Ha kap halat akkor kell neki még valamilyen élőlényt adni neki, vagy elég a hal?

Milyen vitaminkiegészítések vannak tekiknek?És ebbe mindenféle vitamin van ami elég a teknősnek?

Azt hallotam ha kicsi korába nagy terráriumot alakítunk ki neki akkor nagyra fog megnőni,igaz ez?

Milyen tudnivalók vannak még a teknősökről?

Köszönöm a válaszokat(főleg az értelmeseket)!


2010. okt. 5. 07:20
 1/6 A kérdező kommentje:
És ajánlatos-e egyedül tartani?
2010. okt. 5. 07:21
 2/6 anonim ***** válasza:
2010. okt. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem ragaszkodik az élő halhoz. Szárított halat adtam mindegyiknek. Hát kínálgasd, lógasd be a víz fölé. Ha már nem éhes, akkor nem fogja elvenni. Nálam általában kettőt vettek el. Hetente háromszor kaptak ilyen halat, máskor "teknőstápot". Ha vitamin port kaptak, erre már nem emlékszem, hogy milyen időközönként, de két hetente, úgy rémlik. Akkor a szárított hallal kapták, mert azt tuti megették. A hal feje volt belemártva a porba. Ilyenkor viszont ki lettek véve a vízből, úgy katák meg, mert a vízben ugye lemosódott volna a kajáról a por.

A tekik mellett mindig voltak halaim is. Lehet, hogy egyesek megköveznek érte, amit tettem, de ma is ugyanígy tennék, ha lennének teknőseim. Sajnos mindig voltak olyan kishalak, amik csavarodott gerinccel, ferde háttal születtek. Őket a teknősöknek adtam, csak úgy élve. Szegényeknek nem lett volna teljes az életük.


Három teknősöm volt, persze külön-külön. Ez elsőt olyan dobozban adták oda, mint amibe a madarakat rakják. Ő sajnos hamar elpusztult. Talán megfázott. mindig a melegítőn hasalt.

A másodikat úgy adták oda, mintha hal lenne. Zacskóban. Mint egy nemnormális rohantam vele haza, féltem, hogy megfullad. Vele a hangyairtó szer végzett. Én suliban voltam, kértem apumat, hogy mikor jönnek irtani, takarja le valamivel a teknős. Elfelejtette. Másnpra már csak a halott teknőshöz tértem haza. A harmadik már nem volt olyan pici, egy ismerősömtől vettem át, aki egyetemre ment és már nem tudott foglalkozni vele. Na ő évekig velünk volt.

És itt a kérdésedre a válasz:

Nálunk nagyobb terráriumot kapott, amit később már nem tudtunk még nagyobbra cserélni. Mikor akkora lett, hogy be kellett húznia a nyakát, hogy megforduljon benne, odaajándékoztuk egy óvodának, ahol egy hatalmas terrárium várt rá.

2010. okt. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,és kb. mekkorára nőtt meg?
2010. okt. 5. 16:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kicsi a teknős, akkor érdemes kisebb darabokat adni.

Lio = szárított. Szerintem nem az igazi, de a "heti menünél" jobb.

Szoktam adni a kicsiknek élő szúnyoglárvát és egy kis hínárt.

Van általános hüllőknek való vitamin, de van kifejezetten víziteknősökek való is. Csepp. Vitamin adagolása a dobozban.

25+ cm

2010. okt. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem három tekim van, kettőt 12 éve, a harmadikat 4 éve kaptam.

A két nagy már nagyobb, a kicsi még kisebb hozzájuk.

Esetleg próbálkozhatsz a szárított dolgok mellett egy kis zöldséggel is: répa, saláta mondjuk; meg gyümölccsel: az enyémek szeretik a barackokat, banánt, almát, epret, dinnyéket, körtét is; vagy akár a csirkemájat megpróbálni. Fő a változatosság :)

2010. okt. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!