Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy kell gondozni egy ékszert...

Hogy kell gondozni egy ékszerteknőst?

Figyelt kérdés
Sziaszok kaptam nővérmtöl egy ékszerteknőst de nem tudom pontosan hogy kell gondozni meg hogy vegyek e hozzá egy társat. Illetve hogy mekkora akvárium kell neki mert ami most van az nagyon kicsi semmit nem tudok róluk ezért kérlek segítsetek.

2023. jún. 11. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Én személy szerint a teknősökhöz nem értek, de ez megofgalmazódott bennem, szeretném leírni... Aranyos, de kissé felelőtlen gesztus volt a nővéredtől információk nélkül ,,a nyakadba varrni" a tekit, viszont örülök, hogy nem próbálod meg eltűntetni, tovább adni, hanem próbálsz segítséget kérni, infókat gyűjteni, sőt, még egy társban is gondolkodsz. Felelősségteljes gazdinak tűnsz. Remélem a teki jól fogja érezni magát veled, te pedig gondjátviseled, ahogy kell. Boldog tekis éveket kívánok
2023. jún. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

2 db 14 éves ékszertekim van :) Minden állatorvos dicséri őket, hogy milyen életerős, mozgékony és egészséges állatok :) Imádom őket, bearanyozzák minden napom :)))) Egy teknőske nagyon hálás és szerethető kis teremtmény. Meg nagyon kíváncsi is :) Remélem, hogy neked is sok örömöd lesz majd benne, vigyázz rá :)


Hosszú lesz, de igyekszem mindent leírni. Ami a legfontosabb, az a kaja, ezeket kihoztam ide a komment elejére: fagyasztott kishal, csirkemáj, csirkehús, királyrák, krillrák (ezek mind fagyaszthatóak és mivel keveset eszik a teki, ezért nem nagy kiadás). Ezen felül gyümölcsök, zöldségek (főleg alma, saláta, banán). Szárított eleséget csak nasiként adj, ne teljes értékű kajaként. + kalcium. CSAK VÍZBEN TUDJA LENYELNI a kaját :) Szárazon is megpróbálja, de úgy nem tudja, csak kínlódik vele.


HELY:

Nyugodtan vegyél neki nagyobb akváriumot, mert viszonylag hamar kinövi :) Valami kis vízfűtő nem árt a hidegebb hónapokra, de a melegebbekre akár ki is húzhatod. Az akváriumba nyugodtan tegyél kagylókat, csigaházakat, kövecskéket, mindenféle díszt, ami nem oldódik és ami nem esik rá és amibe nem szorul bele. Az enyémek imádták felfedezni ezeket :D Lehet amúgy kapni kis hőmérőt, amit rá tudsz tapasztani kívülről az akvárium falára. Fontos, hogy kb 26-28 fok közelében legyen a hőmérséklet, maximum 30 fok. Ennél melegebb ugyanis már meleg lenne nekik. Szűrőt is érdemes beletenni, meg olyan kimászókövet, amire ki tudnak kapaszkodni/jönni. Tüdősek, állítólag max fél órát bírnak a víz alatt :) (el is alszanak a vízben amúgy, de még csukott szemmel is feljönnek néha levegőért). Napozólámpát is lehet, de ha tudod napoztatni normál napfénynél, akkor az is jó. Csak figyelj, hogy ne hevüljön túl, mert képes elaludni a napon. És ha napozott, akkor szabad levegőn hagyd lehűlni, ne rakd rögtön az ekkor már sokkal hidegebbnek érződő vízbe. Ha nincs pénzed vízfűtőre, akkor melegített vizet öntögess be neki, de érdemes beruházni egyre, mert sok évig kitart.


ETETÉS:

A piciri tekiknek naponta kell kiolvasztott halat adni összedarabolva. Fontos, hogy olvaszd ki egy tálka vízben, mert ha nem, akkor megfázhat a kis torkuk. Akkor add csak oda a kaját szigorúan egy külön etetőtálban, amikor kiolvadt. Azért kell külön etetőtál, mert akkor nem kell annyit cserélni a vizet és nem lesz undi sem. Etetőtál bármi lehet, amit otthon találsz és belefér a teki kényelmesen.


KAJA:

Lehet kapni fagyasztott kishalat a kisállatboltokban, vagy van kilós kiszerelés ugyanilyen kishalból pl Budapesten a Fehér vári úti piac első emeleti halboltjában. Régen volt a spar mélyhűtőben is, de mostanában eltűnt onnan. Emellett én fagyasztott krillrákot is adtam nekik (kisállatbolt), meg gyümölcsöket, zöldségeket is próbáltam. Szerették nagyon, főleg a salátát :) Nasiként lehet nekik adni vízibolhát, shrimpet (bolharákot), marhaszív kockát, algakockát, stb, de fontos, hogy ne ez a szárított cucc legyen a fő táplálék, különben megbetegszik. Állatorvos mondta, hogy a fagyasztott kishalban minden megvan, csontostól, mindenestől kell odaadni. Ezek a kishalak amúgy kb 5-6 centisek, de amíg pici a teki, addig vágd össze fél centis darabokra. Adhatsz még: csirkemáj, csirkehús, királyrák - de mindet összedarabolva. Fontos, hogy változatosan etesd őket és akkor nem lesznek betegek. Az enyémek imádják az almát és a salátát amúgy. De mű szarokat nem szoktam nekik adni, se párizsit, se semmit. Fagyasztott halból és királyrákból is csak olyat, ami a hús és víz, max só, de semmi más nincs benne.


Tehát kaja: fagyasztott kishal, csirkemáj, csirkehús, királyrák, krillrák (ezek mind fagyaszthatóak és mivel keveset eszik a teki, ezért nem nagy kiadás). Ezen felül gyümölcsök, zöldségek (főleg alma, saláta, banán nálunk a nagy sláger, de amúgy válogatnak néha :D ) Nasinak: vörös szúnyoglárva, szárított vízibolha, szárított kisrák amíg pici, ha nagyobb lesz, mehet a szárított nagyrák is. Meg van az a kis pufi teknősműzli, azt is szeretik.


GYÓGYSZEREK, BETEGSÉGEK:

A tekiket ha jól tartod, akkor nem lesznek betegesek. Fontos a vízhőmérséklet, a legfontosabb a tiszta víz. Emellett is előfordulhat, hogy esetleg belemegy valami a szemébe, vagy esetleg úgy látod, hogy piros, akkor teknősszemcseppet lehet kapni a kisállatboltban.


Érdemes még beszerezni egy ilyen kis teknős multivitamint is, úgy néz ki egy picit, mint nekünk a Béres cseppünk. A Kucsera kisállatkereskedésben lehet ilyet kapni pl a Duna plázában. Ha változatosan eteted, akkor nem szükséges. Én is csak tavaly tudtam meg hogy létezik iylen, de enélkül is egészségesek voltak a tekijeim.


Ha úgy látod, hogy nagyon kiszárad a kis bőre pl napozás miatt, akkor a kutyáknak való omega3 olaj szuper icipici adagban, illetve amíg ez nem volt, addig az állatorvos A-vitaminolajat írt ki. Ezzel csak át kell kenni a bőrét és a kis páncélját. De ez már max nagyobb korában fordulhat elő.


Kalcium: lehet kapni teki alakút tekiknek a kisállatboltban, ezt csak bedobod a vízbe, kb 2 hét alatt feloldódik. Kb vízcserekor szoktam nekik újat beledobni. A páncéljuk és csontozatuk miatt ez fontos.


Ha megy a hasa valamitől, akkor figyeld meg, hogy mitől és azt ne add neki. Minket a natúr sótlan főtt krumplidarabka húz ki a szarból szó szerint :D Úgy értem, hogy a tekinek adok belőle egy kajányira valót, ez megállítja a hasmenést.


Ha azt gondolod, hogy megfázott, tedd bele langyosabb kamillateába. Nyilván ne legyen akkora koncentrátum, hogy sok legyen a tekinek.


+1: ha por megy az orrába, akkor tüsszent, ne ijedj meg :D Ez természetes. +1: amikor eszik, akkor először a nyakába teszi valahogy... kis púp lesz ott. ne ijedj meg :D Én először elvittem emiatt az orvoshoz, aki megnyugtatott, hogy semmi baja :D


Komolyabb betegségekhez vannak szuper tájékoztató anyagok, meg akkor érdemes állatorvoshoz elvinni. Meg akkor is, ha azt látod, hogy valahogy nem úgy jár, ahogy kéne. Az egyik tekim pl egyszer nem tudom hogyan,, de meghúzta a kis lábát. Idővel elmúlt, de mondta az orvos, hogy ne hagyjam felfelé mászni lehetőleg.


TARÁS:

Érdemes kicsi korától kezdve ki-kivenni néha, hogy szokja a kinti sétát is és ne depizzenbe. Egyes emberek szerint ez káros, de a 14 év és az állatorvosok véleménye nem ezt bizonyítja. Nyugodtan vedd ki, de csak akkor, ha ezer szemmel csak rá tudsz figyelni. Egy pillanat alatt képes eltűnni, nagyon rafkós kisállat :D És óvatos is legyél, hogy ne lépj rá.


Ha már nagyobb lesz, akkor lehet neki cisnálni ki-bemászkálós medencét: gyönyörűen megtanulja használni. Az enyémek a lakásban szabadon vannak, és van nekik ilyen medencéjük, amibe bármikor be tudnak menni. Szobatisztaságra úgy neveltük rá őket, hogy amint észrevettük, hogy wc-zett, azonnal beletettük a vízbe. Egy idő után magától ment bele. Tiszta kis állatok, nagyon ritkán fordul elő padlóra pisilés vagy kakilás, mert ha a helyén van a medence, akkor oda mennek elvégezni. Persze ha nagyon lepihentek, akkor néha nem mennek el odáig, de ez ritka.


Ja és ha hívom őket akkor odajönnek hozzám :) Ha szomorú vagyok, akkor szintén :) Nagyon barátságos és szerethető kis lények :))) Nyugodtan öleld meg őket és nyugodtan simogasd meg őket. Néhány ember szerint ez stresszeli az állatokat, hát nem úgy látom. Itthonról dolgozom és konkrétan mellémtelepszik és nézi, hogy mit csinálok. Ha a földön ülök, akkor felmászik az ölembe. Tündérek :) Nyugodtan lehet velük foglalkozni, meghálálják később. Nyilván nem kell agyonizélgetni, mint egy cicát :D Meg jelzik is, ha már elég volt :) Ha szépen bánsz vele, akkor szeretni fog. :)


De amúgy kajáért kunyizni is simán odajönnek és ráülnek a lábfejemre, meg megérintik a bokámat az első lábukkal (kezükkel), hogy ugye látom, hogy ott vannak és kérnek abból, amit eszek? :D


KAJA ha nagyobb lesz:

Minél nagyobbak, annál ritkábban kell nekik kaját adni. Valahol volt régen erre vmi szabály könyvekben, hogy pici tekinek naponta, talán 8 cm páncélhossztól 2 naponta, 15 cm páncélhossztól csak 4 naponta stb. Kifejlettnek meg heti 1x. Ezt én úgy tartom be, hogy heti 1x normál mennyiségű hús, a héten többször pici mennyiségű gyümölcs vagy zöldség. Pár karika banán alma saláta, ilyesmi. Akkor nem fognak elhízni, ugyanis ki tudják hízni a páncélt és az nem jó).


ALVÓHELY:

Én pici koruktól kezdve szárazon altatom őket. Nem, nem kell 0-24 vízben lennie, ugyanis tüdős, de vannak, akik hápognak, ha 5 percre kiveszed. Simán nem probléma, ha kint tölti az éjszakát egy saját kis alvóhelyen szárazon, és ez legalább 8 óra. Nyilván rögtön igénylik a vizet ébredés után, és szólnak is csattogva, hogy mennének a vízbe :)). Egy kis dobozka aljába kis törölköző, arra a teki, őt pedig betakarom. Ha akar kibújik a takaró alól, télen érdemes visszatakarni. Nyáron nem fontos. Idővel megtanul amúgy visszabújni alá :D Egyébként ez kicsit olyan, mintha avarba bújnának. Az enyémek már maguktól is kijönnek a vízből szárazon aludni. Azért szoktam rá erre, mert eleinte nem volt pénzem vízfűtőre 18 évesen. És éjszakára lehűlt a víz. De teljesen oké így is, állatorvosnál anno rákérdeztem.


NAPOZÁS:

Lehet neki felszerelni napozólámpát, de őszintén: az enyémeknek nem volt. Amikor besütött a nap, akkor kiraktam őket napozni és a mai napig így csináljuk. Sőt, mióta akkorák lettek, hogy konstans kint vannak és nem lépünk rájuk véletlenül sem, azóta ők maguk mennek a napra :)


TÁRS:

Nekem is először csak egy kistekim volt, egy évre rá lett kis barátja. Közös medence, közös alvóhely, de szigorúan KÜLÖN ETETÉS külön etetőtálkában. Nagyon jól kijöttek, aranyosak voltak együtt kb 8-10 éves korukig. Akkor a nagyobbik elkezdte harapdálni a kicsit :( De csak és kizárólag vízben. Így a nyitott medencét megszüntettem, és mindig csak belepakolásztam őket a vízbe. Így nyugi volt, mert szárazon nem bántották egymást. Idővel lett elszeparálható helyük, elszeparálható 2 ki-bejárós medencével. Idén jött el az az idő először, hogy megint össze lehet őket engedni egy vízbe. Olyan jó látni őket így megint :) Egymás mellett ülnek békességben :) Szerintem megéri 2 tekit tartani, mert biztos vagyok abban, hogy valahogy kommunikálnak és így nincs egyedül az egy. Viszont érdemes számolni ezzel az ivarérett korban harapdálással is, mert képesek leharapni egymás ujját.. Ha nem szeretnéd, akkor meg dupla helyet kell nekik biztosítani. Mi megúsztuk a farkinca vagy az ujjak leharapása nélkül hála az égnek.


TANÍTÁS:

Anyukám találta ki, hogy tanítsuk meg őket tapsra odajönni, hogy ha bármi baj van, akkor hívni lehessen őket. Úgyhogy az előszobában leraktunk egy tálka vizet és a hátunk mögött minirákot nasinak. Leraktuk a tekit (egyszerre egyet) a tálkától egy méterre és tapsoltunk neki. Nem tudom már hogy mutattuk is a nasit eleinte vagy nem, de ha odajött, akkor nasit kapott :) Zsupsz a vízbe, megehette. Sokszor csináltuk ezt, mire megtanulta, egyre távolabbról is ment már. Most 14 évesek, de már arra is jönnek, ha a nevükön hívom őket, ha meg tapsolok, akkor szaladnak :D Nyilván emlékeztetni kell őket a megtanulás után, de már jópár éve nasi nélkül is jönnek. Ez jól jön pl akkor, ha főzés közben kajás a kezed, a teki meg láb alatt akar lenni :D Én mielőtt bármit felrakok a tűzhelyre, ki szoktam őket hívni a konyhából, nehogy bármi forró rájuk cseppenjen vagy esetleg megbotoljak bennük. Néha nincs kedvem kezet mosni emiatt és akkor ki tudom hívni tapsolással is. Aztán ajtó becsuk.



MIT SZERETNEK:

- napozni

- felfedezni

- kaját keresni akkor is, ha konkrétan 10 perce ettek normál adag kaját (nem szabad őket túletetni, a fejüknél 2x akkora adag kaja a max, amit érdemes egyszerre adni).

- ha vakargatod a hátát

- ha vannak dolgok a közelben, amiket megnézhet (ha új albiba megyek, az az első, hogy mindent felfedeznek. Ha ezek után bármi új dolgot lerakok (pl a múltkor a táskámat) a földre, akkor mindenképpen meg kell nézni, hogy mi az :D

- aludni, pihengetni

- rosszalkodni :D volt olyan lakás, ahol találtak maguknak csúszdát pl :D mivel nem volt túl magas nekik, ezért hagytam őket és szó szerint játszottak rajta :D

-elbújni (érdemes hagyni elbújni úgy, hogy azért titokban figyelsz rá, mert ha megvan a kedvenc helye, akkor ott általában megtalálod. Kb 3-5 ilyen kedvenc helyet választanak maguknak és mindig oda mennek vissza pihenni vagy aludni :)

- tényleg rosszalkodni: ha pl elveszed olyan helyről, ahová nem szeretnéd, hogy odamenjen, akkor kifigyeli, hogy mikor nem figyelsz és rittig hogy odamegy. Ha menet közben ránézel, akkor megáll. Általában normál kopogással járnak, de amikor osonnak, akkor alig hallod, ahogy lép. Ha nem nézel oda, akkor elindul és ha odanézel megáll. Hihetetlenek. :D :D

- kaját kunyizni

-mászni mászni mászni


Bónusz: amikor szomorú vagyok, odajön hozzám és mászkál körülöttem. Szerintem érző lények akkor is, ha sokan nem így gondolják.


Érdemes lehet esetleg kinoymtatnod ezt a kommentet és kiemelővel kihúzni a lényeget. Kicsit sztorizós lett, ne haragudj. Nagyon szeretem őket és szerettem volna segíteni neked :) Örülök, ha valakit érdekel egy teknőske :)) Remélem, hogy sok örömöd lesz benne :))))

2023. jún. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

2-es vagyok: az lemaradt, hogy bár elsőre soknak tűnik, de amúgy egyáltalán nem költséges állatkák.


Mivel keveset esznek, ezért adott csomag kaja sokáig kitart. Én többféle fagyasztott husit tartok amúgy (csirkemellből szoktam leszeletelni és elrakni nekik rendszeresen, meg májból (nyersen mindent). Halat meg rákot meg venni lehet :)


Az akvárium kérdését idővel műanyag ikeás medencékkel oldottam meg, mikor már akkorák voltak, hogy kicsi lett a nagyobb üvegakvárium is, meg féltem, hogy a páncéljukkal kitörik. Meg ezekből volt csak olyan alacsony, amibe biztonságosan ki-be tudtak mászni, cserébe jó nagy alapterülete volt, jól elvoltak benne :) Üveg akváriumokat általában használtan vettem, mert úgy olcsóbb volt. Az ikeás edények meg csak pár ezer forintok.


Vízfűtőt egyszer kell venni, nekem 12 év után ment tönkre. Erre érdemes egy kábelsínt venni a vízi részre, nehogy a teknős harapdálja a kábelt (az enyém csinálná). Amíg nem volt pénzem, addig meleg vizet töltögettem neki.


Vízszűrőt is egyszer kell venni, ez is kb halhatatlan, ha rendszeresen cseréled a betétet és tisztítod a szűrőt. Ha nincs rá pénzed, akkor cserélgetheted is a vizet, de érdemes inkább szűrőt venni és akkor elég heti 1x cserélni a vizet. Ennél ritkábban nem szoktam amúgy, max sűrűbben, hogy lehetőleg tiszta vízben legyenek.


Napozólámpa: ha napoztatod, akkor szerintem fölösleges. Ha nem tudod napra tenni, akkor érdemes, mert ne legyen depis és a kis D-vitamikoat is tudja így hasznosítani.


Hőmérő: ez nem nagy összeg.


Kis kövek, kagylók, stb. Régebben a KIK-ben lehetett ilyen pakkot kapni. Azt megmosod és jó. De a tengerpartról is hoztam nekik párat. De mindent meg kell mosni, mielőtt odaadod neki.


Etetőtál: akár egy otthon kimustrált mélytányér kezdetekben, amit már nem használtok... :)

Kiolvasztó tálka, amiben feloldod a fagyasztott kaját (szintén elég valami kimustrál otthoni tálka).


Szemcsepp pár száz ft, érdemes venni.

Teknős vitamincsepp: kb 3-4000 ft, de nagyon sokáig kitart. Ha változatosan eteted, nem muszáj.

Kalcium: pár 100 ft.


Alvóhely: vagy egy doboz, vagy valami magasabb falú műanyag tál, amiből nem tud meglógni. A magasság minimum a kinyújtózott teki 3x-osa legyen, és ne hagyj kis törölközőt az edény szélén, mert varázslatos módon képes meglógni :D


Törölközők: ha van otthon egy kimustrált törölköző, az tökjó. Amikor pici volt, én elvágtam kis darabokra, így könnyebb volt szárítani. Alvóhelyre is tökjó amúgy a törölköző.


Egyénként minden amit írtam csak tippek a saját megéléseimből, úgy csináld, ahogyan te gondolod és ahogyan te kialakítod. :) Érdemes amúgy szakkönyveket is olvasni a témában. De amúgy egyszerű őket tartani :))

2023. jún. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Társ nem kell neki. :) Mekkora most a teknős?

Ami mindenképpen kell neki:

- terrárium (méret függ a teknős méretétől, az enyémek (akkor voltak kb. 10 centisek, ketten) egy 90x40x40cm-s terráriumban laktak, amíg nem lett nekik tó csinálva)

- vízforgató

- szikla a terráriumba, amire kiülhet (olyan, amire könnyen fel tud mászni, tehát lehetőleg ilyen lépcsőzetes, emelkedő)

- melegítőlámpa a kő fölé

- hőmérő a vízbe

- növény a vízbe


A kaja egyszerű, csak vegyél neki teknőstápot, és szórd bele a vízbe. Ha fiatal (kicsi), akkor naponta, ha már nagyobb, akkor kétnaponta.

Hetente takarítani kell a terráriumot.


Itt minden hasznos infót megtalálsz:

[link]


#2-esre (aki a hármas is) ne hallgass, rengeteg sületlenséget írt össze. Alvóhely például nem kell nekik, meg azt sem értem, miért kéne nekik olyan alvóhely, hogy ne tudjon meglógni. Ezek alapvetően vízi állatok, és a legtöbb idejüket a vízben töltik, néha pedig napoznak.

A többit inkább el sem olvasom, a lényeg, hogy ne hallgass rá!


Meg fog ismerni a teknős idővel amúgy, és kaparni fogja a terrárium oldalát, hogy éhes. :) Mást viszont nem nagyon fog csinálni, nem egy interaktív állat. Lehetőleg te se nagyon fogdosd, ne simogasd, nem szeretik, ő egy olyan állat, aki arra van, hogy nézd. :)

2023. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Persze, 2 db 14 éves, erős egészséges teknősöm van. Biztos sületlenség. Az állatorvossal sokat beszélgettünk arról, hogy az ilyen egész életükben egy akváriumban tartott, tápozott állat nem igazán egészséges. A tiéd hány éves, kedves 4-es válaszoló? :) Elmúlt 1?
2023. jún. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
15%
Tizennyolc évesek. Küldtem egy linket, ahol beszélnek a nyers etetésről is, mert én csak az azonnali létfontosságú dolgokat írtam. Ha egészséges teknősöket akar, nem hallgat rád, ha nem akar csalódni azzal kapcsolatban, hogy a teknős nem kutya, nem hallgat rád. Teljesen mindegy, hogy te hogy tartod a teknőseidet, akik valahogy ezt megszokták, ne ezt add másoknak, mert alapvetően ezek az állatok nem erre vannak berendezkedve, és nincs garancia arra, hogy az övé is ilyen toleráns lesz.
2023. jún. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A tápozás nem tesz jót nekik hosszabb távon. Ha egészséges tekiket akar, akkor inkább rád nem hallgat.
2023. jún. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azt mondtam, a nyers etetésről szó van a linkben, amit küldtem. A szövegértés sem megy, nem csak a teknőstartás.
2023. jún. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Látom, neked meg csak a személyeskedés megy, miközben butaságokat írsz a kérdezőnek a teknőstartással kapcsolatban. Tápozni azt a szerencsétlent, meg egész életében egy akváriumban tartani. Ja. Ne csodálkozz, ha idő előtt meghal. Nem szobanövény, hanem állat. Gratulálok.
2023. jún. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, tökmindegy melyikünknek hiszel, inkább kérdezz meg egy állatorvost és olvass szakkönyveket a témában. Ez az észlény azt hiszi, hogy egy állatot szobanövényként kell tartani. És igenis tanítható a teknős. Okosabb és érdekesebb, mint azt sokan hiszik. Egyáltalán nem hiszem el, hogy 18 évet kibírtak azok a szerencsétlenek a másik válaszolónál. Max 1-2 évesek lehetnek mindenféle hiánybetegséggel.
2023. jún. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!