Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A gyíkok, gekkók élve nyelik...

A gyíkok, gekkók élve nyelik le zsákmányukat ?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor a megevett rovar nem tudja őket belülről megharapni ?

2023. júl. 16. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
előtte meg szokták ropogtatni
2023. júl. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
100%

Nem, előtte az állkapcsukkal összeroppantják. A gyíkoknak viszonylag éles fogaik vannak, ahhoz elég erősek, hogy ártalmatlanná tegyék a prédát. Plusz nagyobb falat esetén gyakran rázzák a fejüket a rovarral az állkapcsukban és hozzáverdesik valami tereptárgyhoz. Egy nagyobb darab, kitines rovar lehet egy ideig még döglődik az emésztőnedvekben, de ártani már nem tud odabent.


A békák azok amik előzetes ártalmatlanítás nélkül nyelik le a zsákmányt és ezt egyes ragadozó futrinkák ki is használják.

2023. júl. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Harapott már meg gekkó. Hidd el, nem marad sokáig életben az a bogár, amelyikre ráharapnak :D
2023. júl. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3.: Jaja, nekem csak pici leóm van, idős is már, és egy lusta dagi, de az állkapcsa hihetetlen erős a méretéhez képest, ki sem nézném. :O Nem fájdalmas a harapása, meg nagyon mini, szinte mikroszkopikus fogai vannak, na de az az állkapocs. :O
2023. júl. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4 Engem nappali gekkó harapott meg. Napokig ott volt a fognyoma a mocsoknak. Azóta félek attól a kis dögtől :D
2023. júl. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5.: A nappaliak hisztis kis jószágok, nekem az orromat harapta meg az egyik még régen (nem is volt harapós, csak aznap volt valami kattanása), hát jah, piros háromszög maradt utána halványan nekem is. 🤣 Olyan kis kedves, delfines fejük van pedig, ki se nézné az ember.
2023. júl. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!