Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan tudnám elüldözni a...

Hogyan tudnám elüldözni a siklókat?

Figyelt kérdés
Sajnos a kertünk tele van velük! A macskát próbáltuk, de a környéken élő hét cica közül egyik sem fogja meg őket. Pedig mindahányan átjárnak a kertünkbe. De találtunk már erdei siklót is. Sajnos mindenféle méretben előfordulnak. A gyerekek már nem szeretnek, nem mernek kimenni miattuk a kertbe! Meglehetősen gusztustalanok. Bocsánat ha a hüllő szerelmesek lelkébe tapostam ezzel!
2010. okt. 14. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem tehetsz semmit, mert védett állat, maguktól meg nem mennek el.
2010. okt. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
Ezzel egyszerre két rosszat is teszel. Elüldözöd az ártalmatlan siklókat amik valószínüleg azért vannak ott mert táplálékuk van.Másodszor beleneveled a gyerekekbe a minden hüllőtől való irtózást. Én arra lennék kíváncsi hogy bármelyik gyerek amikor először meglátott kígyót irtózott e tőle, vagy felnőtt gerjesztette azt?
2010. okt. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
ne üldözd el, hanem a gyerekekkel együtt nézzetek utána könyvekben, vagy a neten, és így tanulhatnak róla. Utána pedig az iskolában biológia órán mondhatja a gyerek, hogy gyűjtőmunkát végzett, és megismertetheti a többiekkel is. Én direkt azért vittem be a gyerekeknek vízisiklót a suliba, mert sokan megölik nálunk is. Félnek az emberek, nem ismerik. Ha már csak az a pár gyerek nem fogja megölni, már megérte.
2010. okt. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. A félelmüket nem mi gerjesztettük. Az egyik erdei sikló bemászott a homokozóba. A nagyobbik gyerkőc nem vette észre, talán rálépett vagy nem tudom de megharapta, ha egyáltalán volt mivel neki.Mindenesetre vérzett is. A kicsi is látta. Hát így jártunk. Okos dolgokat mondtatok, de sajnos ha a kertet nem tudjuk használni miattuk, az nem megoldás. Márpedig a gyerekek nem akarnak kimenni.
2010. okt. 15. 08:37
 5/11 anonim ***** válasza:
Maximum annyit csinálhatsz,hogy hívsz hüllő befogókat és ők elviszik egy közeli tóhoz vagy folyóhoz.De ne bánts őket!
2010. okt. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ez olyan, mint a vakondtúrás. Az is elég nagy probléma, de nem nagyon áll rendelkezésre legális eszköz a kivédésére, mert a vakond is védett állat.

Innentől rajtad áll, hogy milyen eszközt alkalmazol.

2010. okt. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
nálunk nem védet sőt tulszaporodtak :SS
2010. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Eszemben sincs bántani őket, mégha undorodom is tőlük. Ezért írtam hogy elüldözni szeretném őket. Hogy hogyan lehet megölni azt tudom. Azt nem kérdeztem volna meg. :-)

Csak lakjanak máshol! A hüllő befogó jó ötlet, csakhogy a kert végében folyik a Duna. Nem sokra mennénk vele. Én inkább valami növényre gondoltam, amit esetleg nem szeretnek, vagy állat amitől tartanak és nem merészkednek a kertbe. De lehet hogy naiv ötletek...

2010. okt. 17. 13:49
 9/11 anonim ***** válasza:
nálunk max a tacskó fogja meg ha olyan kedve van a többi kutya csak folyamatosan ugatja őket. De a sikló inkább elmegy minthogy támadjon. Szóval nem tudom mit csinálhatott vele a gyerek..
2010. okt. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

hivj egy szakembert a kozeli vadasparkbol, allatkertbol

vagy esetleg allatorvost. de ne bantsd oket ne felj toluk

a gyerekeket meg probald meggyozni hogy ezek nem is rossz allatok !

2012. ápr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!