Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Más se sajnálná a krokodilokat?

Más se sajnálná a krokodilokat?

Figyelt kérdés
Értem, hogy körforgás, de rettentő veszélyesek, Flotidában ba áradás van, embereket is elkapnak... A krokdilokat nem eszi meg semmi. Azaz nincs szükség rájuk. Van egy néhány faj, amit nem sajnálnék. Ez nem olyan, mint az egér vagy a szúnyog, amik más állatnak táplálékot ad.
nov. 9. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
A te fajtádat én sem sajnálnám :)
nov. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Mièrt, az emberekre mi szüksèg van? Van bármi hasznuk a termèszet felè?
nov. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a krokodilok többsége okosabb nálad, szóval... De, én sajnálnám, téged kevésbé.
nov. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Attól, hogy nem eszi meg semmi, még szükség van rájuk. Mivel pl ők másokat esznek meg, így kontrollálják a táplálékukul szolgáló fajok egyedszámát, nem engedik túlszaporodni őket. Igenis fontos szerepük van az ökoszisztémában.
nov. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
A kifejlett krokodilt nem sok állat támadja meg, de a kis fiatal krokodilokat sok állat fogyasztja. És az elhullott krokodilokat is megeszi valami.
nov. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A krokodilokra szükség van, különben az ő prédaállataik szaporodnának el, ami ráadásul lehet még kellemetlenebb lenne az arra élő embereknek is, mint a krokodilok.

Én egyedül a kullancson gondolkodtam el ilyen téren.

Az nem eszik meg semmit, tehát ragadozóként nem nagyon van hatása az ökoszisztémára, viszont azt sem tudom, hogy ő prédája-e valaminek. Én nem tudok róla, hogy bármi megenné, vagy van olyan madár, aminek a fő eledele a kullancs?

nov. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Ha nem eszi meg semmi akkor nincs szükség rá? Nézz utána a csúcsragadozó fogalmának, meg úgy általában a táplálékláncnak…
nov. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
100%

A bébi krokodilok sok állatnak gyakori zsákmányai. Kb gekkó méretűek, páncéljuk még nem keményedett meg és a fogaik sem olyan élesek ilyenkor. Bár az anyjuk védi őket, de rengetegen vannak, így néhány mindig elcsavarog. Ragadozó halak, vizimadarak, emlősök, kígyók, varánuszok is csemegézik őket amikor felügyelet nélkül maradnak.


A felnőtt krokodilok meg kordában tartanak rengeteg túlszaporodásra hajlamos állatot, pl: vaddisznókat amik elárasztanák az emberi településeket. Sőt megsúgom, hogy kimutathatóan csökkentik a maláriaszúnyogok számát is a krokodilok. Méghozzá olyan módon, hogy megeszik a nagy ragadozó halakat és a szúnyoglárva-evő apróhalak elszaporodását lehetővé teszik ezzel.

nov. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha valamit nem esz meg semmi, az azt jelenti, hogy csúcsragadozó. Azaz ő az, ami megesz dolgokat. A csúcsragadozók tartják kordában a táplálékláncban alattuk elhelyezkedő élőlények létszámát, és tartják egészségesen a populációikat a beteg állatok kiritkításával. Az aligátorok, krokodilok kifejezetten fontos szerepet töltenek be ilyen téren, mert kisebb, és nagyobb prédaállatokat is zsákmányolnak, több faj populációját is rendben tartják.
nov. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!