Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Atkás a gabonasiklóm. Honnan...

Atkás a gabonasiklóm. Honnan kerülnek ezek a terráriumba?

Figyelt kérdés

Ma lett volna etetve a kis gabonasiklóm (kb 40cm), de nem evett. Erőtlen, soványabb is, mint volt, a bőre szinte ráncos, és tele volt atkákkal (lásd a linkelt képeket).

Egy hete még semmi jele nem volt, és azóta semmi nem változott a terráriumba: ugyanaz a talaj (kókuszrost, ami annó forró vízben volt feloldva pont a fertőtlenítés miatt) és kellékek.

Mivel nincs itthon atkaölő, hirtelen csak kipucoltam az egészet, mindent megmikróztam, róla pedig folyó víz alatt lemostam, amit tudtam, de azóta is alig mozdul.

Amúgy kivéve etetem fagyasztott egérrel, szóval gondolom onnan sem jöhetett...


Képek (nem túl jók, mert műanyag dobozon keresztül készültek):

[link]

[link]

[link]



nov. 15. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Bocsi, de most tényleg az a fontos, hogy honnan kerültek be az atkák?! 🤨 Erőtlen és sovány, te magad írtad. Tán elkéne vinni egzós állatorvoshoz, mielőtt teljesen legyengül és elpusztul.
nov. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kicsit OFF, de jól szemlélteti a kígyók sorsát:

[link]

:)

nov. 16. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

Miért fagyasztott dologgal eteted..?

Élővel kellene nem…?

Amugy ja szerintem is dokit keress mielőbb

nov. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért fontos, hogy hogyan kerülnek be, hogy legközelebb el tudjam kerülni. Azt tudom, hogy most mit kell tennem...
nov. 16. 07:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Amúgy azóta kipróbáltam néhány befogott atkán, hogy a mikrózás nem segít, simán túlélték... :(
nov. 16. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!