Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A Rákosi vipera marásába bele...

A Rákosi vipera marásába bele lehet halni?

Figyelt kérdés
Oké, hogy a mérge alapvetően nem halálos, de lehet rá allergiás valaki aki bele is halhat?
dec. 27. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Különösen peches esetben persze, hogy bele lehet... ez olyan, mint hogy szélsőséges esetben egy foghúzásba is bele lehet halni, de azért az emberek 99,99+%-ban túl szokták élni...
dec. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Anno olvastam róla, de már nem emlékszem a részletekre de arra igen hogy nem ajánlatos vele össze futni mert mérge van, plusz viperáról beszélünk ami szerintem nem az a higgadt fajta. Minden kérdésedre google a bibliád, az lesz a hiteles ha olvasól róla.

Nekem ennyi elég hogy ellenezzem a szabadon fajfentartást, de akár adományoznék is azért hogy egy bizonyos rezervátumon belül ez a faj élhessen, nem kell kihalnia azért mert veszélyesebb fajta. Valamikor olvastam hogy szabadon akarják a fajt fenntartani és azért elég sokat terveztek elengedni. Lehet azóta már meg is történt, vagy elvettették az ötletet.

Felmerültek bennem ilyen gondolatok hogy mi lesz a természetes ellensége ami olyan populációval van jelen hogy ezt a kígyót ne engedje túlszaporodni? Ez is egy olyan ország ahol minimális vadon élő állat van ami fokozottan veszélyes lenne az emberre. Erre szabadon engedjük. Én ergo nem szeretnék áttélni egy ilyen marást, és nem hinném hogy a szülők is szívesen stresszelnének ilyenen amikor a gyerekeik a szabadban vannak. Arról nem is beszélve hogy pszichológiai hatásokat is kivált, pl emberek sokasága zárkózik el a természettől mert félelemmel inkább ki se megy.

Bocsi hogy eltértem a konkrét kérdésedtől! :)

Biztosan ír majd olyan is aki keni vágja mi van.

dec. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritka, hogy egyáltalán megmar valakit.

A Szent László kórház hematológiai szakambulanciájára 2003-ban hoztak be utoljára ilyen esetet.

Egyébként nem erős a mérge, enyhe tünetekkel jár csak. Ellenméreg sem létezik rá, az ellátási protokoll is csak sebtisztítást, sebfertőtlenítést és fedő kötést ír elő.

Allergiás esetről ennél a fajnál nincs infóm.

dec. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem.
dec. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!