Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen hüllő vagy kétéltű faj...

Milyen hüllő vagy kétéltű faj lehet?

Figyelt kérdés

Pár hónapja tűnt fel hogy a kövesúton, járdán itt-ott kilapított gyíkocskák tetemeit látni, amit furcsállottam, mivel a gyík fürge állat, vagyis nem jellemző hogy ennyit elüssenek!

Aztán nemrég este hazafelé menet egy élő példányt is találtam a járdán, amit a közeli erdős részre telepítettem az agyontaposás veszélye elől!

Keresgéltem hogy mi lehet pontosan, és valamiféle gőtére tippelnék!

Kb 10 cm hosszú sötétbarna nagyon vékony(kb 1 cm vastag)törzsel és kis fejjel, rücskös bőrrel, ami enyhén világosabb a bőr alapszínnél, illetve a hasuk sárga és fekete foltos!

Sosem láttam még felénk ilyen állatokat, pedig itt élek gyerekkorom óta, most pedig ugrásszerűen feltűnően sok van belőlük!

Mi lehet ez és vajon mi az oka a rajzásuknak? Még ilyen hidegben is?


2010. nov. 14. 21:35
 1/4 anonim válasza:
hát ha valami ilyesmi volt [link] akkor az gáz ha összefogdostad mert MÉRGEZŐ!!!
2010. nov. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2010. nov. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszadó

A leírásom alapján fura hogy minek azonosítotad be...:/

Biztosan nem foltos szalamandra, csak a hasa sárga-fekete!!

2010. nov. 16. 15:09
 4/4 A kérdező kommentje:

Második válaszoló, köszi a tiéd már közelebb áll a megoldáshoz! A neve alapján továbbkeresve jutottam el ide:

[link]

A jelek szerint a fajta nőstényeivel találkoztam eddig, hazafelé rendszeresen begyűjtöm a járdán grasszáló egyedeket, majd az erdős részen az avarban elengedem!


Köszi a segítséget!!

2010. nov. 16. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!