Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit csináljak a téli álmot...

Mit csináljak a téli álmot alvó teknőssel? Illetve kell vele valamit egyáltalán csinálni? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Szárazon teleltetem. Kell vele valamit csinálni? Vagy hagyjak neki békén? Az egyik tekink sajnos elpusztult, úgyhogy ezt a tekit most nagyon féltem. Egyébként vörösfülű ékszerteknős.
2011. jan. 4. 16:41
 1/3 anonim válasza:
nekem is az van, én nem szoktam semmit csinálni velük, uyganúgy az akváriumban vannak, már több mint 10 évesek és sose teleltettem őket, nem is volt semmi bajuk, csak ilyenkor kicsit kevesebbet esznek
2011. jan. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tedd őt egy avarral félig megtöltött ládába, és takard le őt a maradékkal. Sem etetni, sem itatni, sem zavarni nem szabad őt.Hűvös +4-8 fokos hőmérsékletű pincébe szuterénbe vidd le őt. Az avar nedves legyen. Egér és patkánymentes hely legyen, nehogy megrágják őt alvás közben. Egyébként okt. végétől kellett volna erről gondoskodnod. 5-6 hónapig tart. Tavasszal a meleg hatására magától feléled. Egyébként ez a szárazföldi teknősökre igaz. A vörösfülű ékszerteknős, vízi teknős.
2011. jan. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem, nem, már októberben leraktam aludni megfelel helyre, megfelelő a páratartalom, a hőmérséklet, de most hogy elpusztult szegény teknősöm, nagyon féltem a másikat. Egyébként mindigis szárazon telelt, igaz, mi is csak kaptuk, egyébként is amikor nem telel, 3 naponta kiveszem a vízből, és van hogy egy hetet is kint van :)))
2011. jan. 4. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!