Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A leopárd gekkómnak UVA...

A leopárd gekkómnak UVA lámpát vettem, mert a boltban ezt ajánlották. De mindenhol azt olvasom, hogy az UVB kell neki. Most mi aqz igazság?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 05:52
 1/5 gfero ***** válasza:
az uv-b világítás d-vitamint termel ami megegyezik a nap sugaraival.az uva lámpát szerintem inkább a műkörmösök meg a fotósok meg a pénzváltó cégek használják. de lehet hogy jó terráriumba is de még nem halottam hogy használt volna valaki
2011. jan. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
UVB-t kellett volna, ha már UV lámpát veszel. Az egyébként UVA sugarakat is kibocsájt.
2011. jan. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
az UVB jobb lett volna, bár én személy szerint az enyéimet próbálom minnél természetesebb fényt amennyire lehet csak télen elég macerás
2011. jan. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt az igazság:

Minél közelebb vagyunk az egyenlítőhöz, annál rövidebb hullámhosszú fény is eléri a földet, így az ott őshonos állatoknak olyan összetételt kell biztosítani.

UV fényből, a legnagyobb hullámhosszú az "A", ezért abból kell a legtöbb, 25-35 % körüli.

Az UV B, már rövidebb hullámhosszú, így nagyobb része kiszóródik (raleigh) a légkörben, kevesebb éri a talajt. Kb. a fény 0-12%-a.


A hüllőknek tehát általában olyan fényforrás kell, amiben van uv A, (jó sok) és uv B is, valamivel kevesebb.

Pl.: [link]

Ezt, csak azért írtam, hogy tisztába tegyük az UV-t.

VISZONT!

A Leopárd gekkó baromira éjszakai állat!!!

Nem fog UV B-ben sütkérezni! UV A-ban se nagyon... illetve egyáltalán nem.

Napközben ugyanis elbújik a fény elől! Ha meg mégis előjön, akkor egy sima, teljes spektrumú, jó színvisszaadású fényforrás tökéletesen megfelel a megvilágítására. (az se eltúlozva)

2011. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, találtam egy ilyet. (A világításról is szó van benne, itt is ugyanazt írják... természetesen)

[link]

2011. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!