Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kaméleon mit eszik, csinál,...

Kaméleon mit eszik, csinál, harap-e, mi kell neki?

Figyelt kérdés
Stb..
2011. febr. 18. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

A Gugli a barátnőd!

A Wiki a barátod!

2011. febr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem fordítva ?
2011. febr. 18. 14:14
 3/11 A kérdező kommentje:

Azt már tudom mennyi egy kicsi - 5000Ft (7cm)


[link]

(Az oldalnak majdnem az alján vannak)

2011. febr. 18. 14:17
 4/11 anonim ***** válasza:
A kaméleonnak nincs foga egészben nyeli le a rovarokat sáskákat szöcskéket a nyelvét kicsapja és azzal húzza be a szájába.Nagyon szelid kézből is etethető és igényli is a törődést.
2011. febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
lassan megy az orra után,változtatja a szinét,és bogarakat hamizik,mivel esőerdőben lakik szetreti a párát és a meleget.
2011. febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy jó tanács.Mielőtt vennél egy kaméleont,tanulmányozd az életkörülményeit,szokásait.Ha már úgy érzed mindent tudsz akkor először vedd meg a berendezéseket,és csinálj neki olyan terráriumot ami a létszükségéhez kell.Megfelelő növényzet,megfelelő világítás,fűtés,megfelelő hely.

Ha ez meg van,akkor vegyél kaméleont..

HIdd el nekem,hogy ez nem olcsó mulatság,és ha csak egy szimpla terráriumba rakod akkor az 5000 forintos kaméleonod jó ha 1 hónapot fog élni..

Csak arra gondolj,hogy te sem tudnál 4 csupasz fal között sokáig élni..

2011. febr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták hogy szellős levegős terráriumba kell tartani ami magas legyen meg kellenek neki spéci lámpák meg sok növény és sáskát tücsköt eszik meg hasonlókat. Amugy ha tudsz akkor tenyésztőtől vegyél szerintem.
2011. febr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Kb 25-30.000nél állsz meg, ha egy rendesen felszerelt terkót, és egy kaméleont akarsz. Kezdőként gekkózz inkább szerintem.
2011. febr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
79%

Egyébként, nekem amikor volt kaméleonom - tapasztalt terraristaként már - akkor én a következő módon tartottam /itthon van az irodám, nagyrészt itthon vagyok, szóval ez ilyen feltételek mellett jött létre - és nem volt egyszerű/


Szóval vettem egy jó méter magas nagyon sűrű lombos ficust /a szép, erősebb ágú, egyszerű fajtát/. Ezt áttettem egy szép nagy fa kaspóba, virágföldbe ültettem, a maradék helyen tőzeg, ide ment bele egy 15 W-os főtőszál, majd rá duzzasztó agyag ( ez lehet bármi, ami jól tartja a nedvességet) és utána fenyőkéreg. A növény fölé, olyan 30 cm-re tőle, egy 30 W körüli spot lámpa függőlegesen, úgy hogy az egész lombkoronát érje, de azon kívül ne világítson (nap hatás). Itt a beruházás összege kb 5000 ft volt. Ezek után napi többszöri spricceléssel (mivel nagyon sok levele van a ficusnak) a páratartalom igen jól tartható, az alján a duzzasztó agyag és a tőzeg is sok vizet tart magában, amit a fűtőszál miatt folyamatosan párologtat, DE ellentétben a terkókkal, sokkal jobb a szellőzése az egésznek, sokkal természetesebb. Az állatnál izgultam, de hát beigazolódott...minek menne el innen a kaméleon. A fölldön nem szeret mászni, az ágakon meg eleget kalandozhatott, de a növényt egyszer sem hagyta el. Az utolsó momentum, az etetés. Két ág közé beraktam egy kis cserép alátétet (műanyagot) a viaaszmolyt, gyászbogárlárvát ebbe bele, ő pedig levadászta, a tücsköket meg betettem az ágak közé -egyesével- és mire azok észbe kaptak volna (előtte kicsit azért hűtőbe kell tenni) már meg is ette őket. Természetesen így a csótány ki volt lőve, de ez nem akkora probléma szerintem.


Ezt a tartásmódot NEM ajánlom kezdőknek, de mindenképp kivitelezhető, a 3 éves korában elhunyt állatomról pedig elmondható, szép élete volt szerintem.


Még annyit hozzátennék, hogy felszereltem egy automatát a növény mellé, ami óránként 10 mp-ig spriccelte, amikor elmentem otthonról, és hasonlók, ez egy kis teljesítményű motorból állt, és egy kerti szórófejből kialakított spricniből, de ez nem létszükséglet.

2011. febr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van kaméleon, de már nem spriccelem. Tálból issza a vizet. Amíg kicsi volt, spricceltem úgy fél évig, de mellé beraktam egy tálat is, és valahogy megtanult abból is inni. Odamegy és ott teper benne a kezével.

A spriccelést láthatóan utálta, mert mindig menekült a víz elöl. Most olyan 2-3 éves, hát mostmár jó nagyra nőtt.


Akkor harap hogyha bedugod az ujjadat a szájába, de olyankor fúj, és inkább ő menekül el, szóval nem csak úgy megharap :)


Nálam a terrárium egy szekrény, amit befóliáztam tapétával, jó magas, másfél méteres szekrény.

Raktam bele hosszú faágakat és szobai futóka nevezetű növénnyel befuttattam az egészet.


Fölül meg van egy Repty glow 5.0 nevezetű 5ezer Ft-os hüllős izzó.

Belül van egy Exo terra fűtőlap, az melegít 30 fokon, ha odaül.


Kb ennyi.


A terrárium alján fenyőkéreg van, azt olcsón lehet kapni egy zsákkal az állatkereskedésekben.


kb 3 naponta rakok be neki egy adag tücsköt.

Én berakom zacskóstúl, csak kinyitom a zacskót.


Ezen kívül megeszi a lisztkukacot is, ha teszek egy műanyagdobozba.


A szekrény, amiben lakik, kb 150magas, 70cm széles, 35cm mély. Az elején egy tologató üveglap van. De ha azt kinyitom, akkor se jön ki a kamcsi, ott a fán üldögél a lámpa alatt mindig.


A szekrényben fölül meg egy olyan 20 centis részen nincs semmi, tehát ott nyitott, hogy szellőzzőn.


Én azt hiszem abban olyan különlegesen nagy páratartalom nincsen, csak kb annyi, mint a szobában, bár lehet h a növények miatt kicsit több, nem tudom.


Régen volt amikor megszökött a kaméleon, és ment felfedezni a lakást, felmászott a függönyön a karnis tetejére és ott ült 3 méter magason.

Onnan úgy szedtem le, hogy egy nagy bot végére rá szigetelő szalagoztam egy szétágazó faágat, felnyújtottam neki, ő meg olyan buta, hogy ha elé raksz egy faágat átmászik rá gondolkodás nélkül, tehát ha nem is mered megfogni, mert félsz tőle, ilyen ágakkal lehet pakolgatni ide oda simán :)

2011. febr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!