Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mikre kell még odafigyelnem a...

Mikre kell még odafigyelnem a leopárdgekkó tartásával kapcsolatban? :O

Figyelt kérdés
Hello. (: Eldöntöttem hogy egy leopárdgekkónak a tulajdonosa szeretnék lenni. Interneten rengetek mindent megtudtam a tartásukkal kapcsolatban, de még így is vannak bennem olyan kérdések amelyekben még nem vagyok 100%ig biztos.. :sss Például: vajon elég egy példánynak egy 45*45*45ös terrárium? Fontos a terráriumba rakni hőmérséklet illetve páratartalom mérőt? A megfelelő hőmérséklet szempontjából és az állat jólétének érdekébel a lámpába jó az infravörös izzó amely hőt és UV sugarat biztosít neki? A lámpa mellé jó ötlet a talaj melegítő (a legkisebb teljesítményű és nem a terrárium alá hanem a homokba helyezve)? Az eledel állatokat célszerű etetni? (pl: száraztáp h ne legyenek agresszívak és a tápértékük se csökkenjen) Nagyjából ennyi lenne.. xd De ha még vannak jó tanácsok szívesen fogadom őket :ddd
2011. febr. 19. 15:49
 1/7 anonim válasza:
Nekem egy 50*50*40-es terkóm van, két állat számára. Egy 30 W-os talajfűtő vezeték megy végig a homokban, illetve egy 15 W-os exo terra izzó ég naponta 10 órát ,a napozóhelyre irányítva. Szerintem sokkal jobb, ha nem csak a lámpa ad hőt hanem az egész talaj, ilyenkor az állat is sokkal aktívabb. Estére ha gondolod beszerezhetsz egy éjszakai lámpát, és hagyhatod őket sötétben vadászni, az sokkal izgalmasabb. Az eleségállatokat én semmiképp nem tartanám huzamosabb ideig, azalatt meg nem veszítenek annyit a tápértékükből, viszont vitaminozni nagyon fontos. Hőmérő nem árt, páratartalom fölösleges, hiszen sivatagi állat, nem kell spriccelni, nekem egy fél kagyló van benn, abban találnak vizet mindig, oda is mennek, belelefetyelnek, szóval nem igaz, hogy nem ismerik fel az állóvizet. Nagyjából ennyi, remélem mindenre kitértem:)
2011. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm neked a hasznos válaszokat. [:
2011. febr. 20. 11:15
 3/7 anonim ***** válasza:
ez egy igénytelen állat se hőmérő se fény nem szükséges,de azért nem árt.Nekem 2 van minden honapban 2 tojást rak de nem kelnek ki mert nem teleltetjük ,ha lányt veszel érdemes minden héten kivenni mert elvadul.etetni amíg pici addig liszt kukacot majd tücsköt 2 hónaponta szopós egeret is lehet de én nem adok mert vísítanak sajnálom őket.vizet párás levegőt és falazatot vagy valamit amire felmászhat érdemes 2 venni ha kérdésed van kérdezz nyugodtan majd nézem a cikked
2011. febr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2011. febr. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm mind kettőtöknek. :DDDD

ha kérdésem lenne akkor hozzád fordulok. (:

2011. febr. 24. 16:16
 6/7 anonim ***** válasza:
ok és köszönöm
2011. febr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia


Erre nem kell felkészülni mert,tényleg egy annyira igénytelen állat hogy ha vedlik meg eszi a bőrét szobahőmérsékleten jól elvan.A mi tapasztalatunk hogy minden bogarat megeszik jobb társaságban ha nem azonos neműek akkor tojás is lessz de ebbe töbnyire nincs semmi ehez a teleltetés szükséges egy hétre pár fokkal lelyeb vesztek a radiátorból és ennyi akkor nem horpad be a tojás.Az etetésüket eleinte liszt kukaccal majd gyászbogár lárva és tücsök később szopós egér is közre léphet mert sok benne a fehérje egy hétre 15 tücsök havota szopós egér és pótlásként vitaminos gyászbogár lárva eleinte az állat még pici ekkor kell a lisztkukac ekkor kell elkezdeni a kézhez szoktatást is ha úgy látod hogy vonszolja magát akkor valószínüleg izomsorvadása van és kálcium hiánya nekünk négy lába volt eltörve és felépült de nem evett nem mozgott lefogyott.HA a gekko farka letörik ne izgulj vissza nő csak lesz rajta egy akkora gumó mint a feje.Nyugottan válald be,ja és bocsi a késői visza jelzésért.

2011. ápr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!