Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy sisakos kaméleon tartásána...

Egy sisakos kaméleon tartásának kb mennyi az anyagi vonzata? És mennyire való kezdőnek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy én a konkurens hobbival az akvarisztikával foglalkozok, de nagyon megtetszett egy hüllő, a sisakos kaméleon (Chamaeleo calyptratus).

És azt kérdezném mennyibe fájna nekem egy ilyen terrárium berendezése, az üvegtől át a növényekig, a világításig, és magáig a szerencsétlen rabig. (ő róla tudom hogy kb 10.000)

Azt kérdezném még, hogy mint kezdő, mennyire lenne értelme egy ilyen hüllővel kezdeni.


2011. márc. 13. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Kb havi 5 ezret költök a kajájára. El is fogom adni a kaméleont, már nekem ez sok, mert vannak egyéb állataim is.

A kaméleon meg már nagyon nagy. Kell neki egy olyan 40x70x60-as terrárium, vagy egy vitrines szekrény is jó :)

És egy hüllős lámpa.


Amíg picike addig tarthatod kb fél éves koráig egy 40 litere akváriumban is, üvegen nem tud mászni, de ha nagy akkor kell neki nagy terkó, sok faággal, amin mászkálhat.

2011. márc. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kezdő is tarhatja azzal nincs gond, mert nem olyan kényes állat, csak sokat eszik. Az enyém már az ilyen 5 centis nagy élő sáskákat is benyomja simán. Egeret nem adok neki, de azt is megenné lehet.
2011. márc. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia,


mint kezdő kezdheted ezzel a fajjal, az viszont elmondható, hogy kaméleonfélék több törődést igényelnek mint egyes gekkók/agámák.


Tételesen nézve a dolgokat:

Terráriumra több lehetőséged van, előbb venni egy kicsit és ha megnőtt akkor egy nagyobbat, vagy egyből a véglegeset veszed meg. Az üvegterkók mérettől függően: 10-25eFt.

Mint a legtöbb nappali hüllőnek szüksége lesz UVB fényforrásra (5.0) az egészséges életmódhoz. Egy ilyen cső/izzó 3-6eFt (félévente érdemese cserélni)link: [link]

Ezen felül szüksége lesz melegítő lámpára, de ez lehet sima mezei háztartási égő v spot is.

A táplálék állatokat nehéz beárazni, de kétségtelenül akkor jársz a legjobban ha tenyésztel magadnak otthon valamit (ajánlom az orosz csótányt!)

A rovareleség mellé szükséged lesz ásványianyag/vitamin kiegészítőre 3-5eFt link: [link]

A nagyja ennyi, mászóágat szedhetsz erdőben is (csak utánna mosd meg és süsd ki sütőben!), terrárium hátteret nem igényelnek, a lábaik révén nem is tudják kihasználni.

Sok sikert!

2011. márc. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2011. márc. 15. 16:01
 5/6 Dávid ***** válasza:
Jaja, kb 5ezer Ft, a terrárium 20 ezertől kezdődik, kb 35 ezerig terjed. Nem olcsó, az tény.
2011. márc. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én most néztem utána és egy 60x40x100-as terráriummal magával az állattal, kajával, lámpákkal és minden egyébbel 40-50 ezerrel indulsz
2013. ápr. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!