Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van egy királyteknősöm 2 éves...

Van egy királyteknősöm 2 éves mekkorára fog nőni most Kb.5-7 cm a páncélja átmérője?

Figyelt kérdés
hogy nőhetne mégnagyobra milyen tényezők befojásolják a növekedését?
2011. ápr. 16. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
20-25 centisre fog nőni. A növekedését természetesen az etetés határozza meg. Nyers hallal etesd, ne műkajával.
2011. ápr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nyers halat nem tudok neki adni szárított halat kap minden nap

hány éves korára nő akkorára?

2011. ápr. 16. 20:12
 3/6 A kérdező kommentje:
am:.kösz a választ!
2011. ápr. 16. 20:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Hello itt egy kis szöveg ami leírja az etetésüket

ETETÉS

Etetés nehéz ügy a teknősöknél! Sokan hiszik, hogy a tekik húsevőek és eléldegélnek párizsin meg húsokon!

Ez TÉVHIT!!! Teknősöknek még véletlenül sem szabad párizsit nyers húst adni! Igaz én is beleestem ebbe a, hibába de aztán tájékozódtam. Így nem lett komolyabb gond!


Elsőnek is azt ajánlom, hogy a tekiket ne a vizükben etessük! vegyük ki őket egy külön akváriumba, műanyagdobozba! Így nem koszolódik annyira a terrárium vize! Nem kell olyan gyakran cserélni! Nem fog beposhadni!


Nagyobb ékszerteknősöket 15 cm páncélhossz felett! Hetente 2-szer etetem! Az ennél kissebbeket sűrűbben heti 3 szor!

Én a nagyobbakat télen hetetnte 1 szer etetem bőségesen. Ilyenkor az észrevételeim szerint kevesebbet esznek! Illetve tojásrakás elött is alig lehet legyömöszölni valamit a torkukon! (első jele.)


Az ékszerteknősök fő tápláléka a hal! Fagyasztott vagy élő formában! A szárítottat nem igazán ajánlom! Nagyon kevés tápanyag van bennük! és hiányzik a halolaj! Ami jót tesz a tekiknek. Emellett lehet szúnyog lárvát, csigát adni nekik!Illetve gilisztát! De abból csak keveset mert nagyon hizlalja őket!


De a nagyobb teknősöknek nagyon nagy szükségük van növényi eredetű táplálékra is! Amit persze nem a salátára értek! Egyszerűen (Gaz) Illetve ami az udvarba vagy autófüst és ürülékmentes helyről lehet beszerezni!


Például Pitypang levele. De lehet termeszteni otthon egy terráriumban Vizi hínárt meg egyéb vízi növényeket!

És azzal etetni őket! De, pl: a csigák is nagyon jól eléldegélnek rajta! így egyből 2 eleségre nem nagyon kell költeni!


/Egyéb mesterséges kaják/

Szárított kaják!- (bolharák, szárított hal, különféle teki heti menük) Nagyon kevés tápanyag van bennük. Nem lehet kizárólag ezzel etetni őket! Többre van szükségük!

Én szoktam adni nekik teknős műzlit! De csak kiegészítésképp! 2 etetés közt. Illetve jutalomfalatnak a szívmixet! Nagyon szeretik! De csak keveset mert nagyon drága!


Írjátok meg , hogy milyen étrenddel etetitek tenknősötöket!Kíváncsi vagyok kinek milyen ötlete van még

2011. ápr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kösz
2011. ápr. 26. 19:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit :D
2011. máj. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!