Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gyíkot szeretnék tartani...

Gyíkot szeretnék tartani itthon. Hol tudom beszerezni és mit kell vennem neki milyen fajtákat tarthatok stb?

Figyelt kérdés
Egy gyíkot szeretnék tartani idehaza de fogalmam sincs milyen fajtájúakat lehet és mi kell hozzá. Kissebb testűt szeretnék amihez nem kell nagy terrárium. Milyen fajokat javasoltok és mit kell neki vásárolnom? Ezelőtt csak hörcsögeim voltak a kutyákon és a macskákon kívül
2011. júl. 23. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
www.reptila.hu itt mindent megtalálsz a hüllőtartásról
2011. júl. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
helyesbítenék www.reptilia.hu
2011. júl. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Mi régen nyáron egyszerűen lementünk a helyi dombra és ott fogtunk gyíkot. A legtöbbet meleg időben fogtuk. Otthon a terráriumba raktunk füvet, köveket.. Ha jól emlékszem kajának vettünk szárított állatokat. Ilyen apró halakat attunk nekik. :)
2011. júl. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De valami olcsót szeretnék de mégsem hagyományos dobtetői gyíkot. Elsőnek: köszi a linket megnézem :)
2011. júl. 23. 21:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy a hüllők általában nem olcsók.Ha gyík félét akarsz akkor a gekkók között nézelődj.Mert a gekkók olcsóbbak mint például az agámák.
2011. júl. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vöröstorkú, más néven zöld anolisz volt az első hüllőnk. Kb akkora, mint egy mezei gyík. Egy 36 literes akvárium lett nekik átalakítva. Ketten voltak, egy fiú és egy lány. Viszonylag könnyű megkülönböztetni a nemeket. A hím nagyon látványosan udvarol, egyszer tojások is voltak, de sajnos nem lett belőle semmi. Tücsköt, lisztkukacot kell nekik adni, a legyet nagyon imádják. 75-80% páratartalomnak kell lenni és olyan 26-28 a hőmérséklet. Egész olcsó, párezerért meg lehet venni az állatot.

Sajnos nem él túl sokáig, nagyjából mint egy hörcsög.

A nőstényünk nekünk is elpusztult, de a hím jól bírja, most lesz hat éves. :)

Szerintem kezdő hüllőtartóknak kiváló.

2011. júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 christa84 ***** válasza:
Nekem lepkeagámám van a teste kb 10-12 centi és ugyan ennyi a farka. Egy 50×40 es alapterületű sivatagi berendezésű terráriumban nagyon jól érzi magát. Szeret ásni úgyhogy az ajzat legyen legalább 10 centi. Mászni is szokott, én kiszáradt szőlőtőkéből csináltam neki napozót. Ha nyáron kirakod az ablakba vagy hálós ketrecbe, a természetes napsütésre csak télen kell UV lámpa. 30 fok körül és a felett a legaktívabb. Nem nagyétkű, szöcskét, tücsköt, lisztkukacot, rózsabogát lárvát adok neki enni. Szép, olcsón beszerethető (max 4000 ft) már ha lehet kapni :-) Szeptember 3-án lesz terrarisztika börze pesten, ott válogathatsz, addig is ajánlom a terrarista.hu honlapot
2011. júl. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!