Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A gabonasiklót hányszor kell...

A gabonasiklót hányszor kell etetni, és takarítani?

Figyelt kérdés
köszi a válaszokat:))
2009. ápr. 10. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
egy héten egyszer kétszer apró rágcsálót
2009. ápr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és takarítani?:) vagy azt hetente 1x?? és kétszer kell neki kaját adni?:D vagy mi?..:D
2009. ápr. 10. 10:52
 3/6 anonim ***** válasza:
az első válaszadó vok...nekem még nem volt gabonasiklóm de a szakállas agámámat úgy takarítottam hogy vettem egy műanyagkanalat és a kakit minden nap kiszedtrem belőle és ezen kívül cserélni csak 2 hetente kellett benne a földet..
2009. ápr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem elég egy héten egyszer adni neki....ha éhes azt abból láthatod h fel alá scúszkál a terráriumban úgy hogy követi pl az ujjad v vmi ilyesmi
2009. ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Majdnem 10 éve tartok gabonasiklókat.

Takarítani havonta ajánlott, ha kiveszed az ürüléket és a levedlett bőrt (azt ki is kell mindig), akkor elég másfél havonta. Fakéreg vagy tőzeg, a kettő keveréke esetleg kókuszrost, amit tehetsz alá.

Etetés: ha kicsi még, akkor 1-2db szopós, később naposegeret adhatsz neki kb. 5 naponta, ha látod, hogy ürített. Fontos, hogy emésztésnél ne legyen hideg (szal 20-22 fok alatt), mert belerohadhat a kaja a kigyiszbe.

Közepes gabonánál pattogós egeret adj neki, kb. 6-7 naponta, ebből is lehet 1-2-t adni neki, méretétől függően.

Ha nagy, áttérhetsz a heti-10napi etetésre, alkalmanként 1-2, esetleg 3 egeret adhatsz neki, de inkább max. 2-t, mert visszahányhatja ha túlságosan tele van.

De egyébként ez nem törvényszerű, akkor is adhatsz neki enni, ha látod, hogy nagyon mászkál, és a mozdulatokra élénken reagál.

2009. ápr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kössz:D ez sokat segített:))
2009. ápr. 14. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!