Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A vizi teknősöket kell sétálta...

A vizi teknősöket kell sétáltatni? Ha igen, milyen gyakran?

Figyelt kérdés
Néha kiveszem őket az akváriumból, de az ágyon egyből bemásznak a takaró alá, és nem mozdulnak. Ritkán "felfedezőútra" indulnak, de csak rövid időre.
2009. ápr. 13. 07:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen idősek a tekijeid, és milyen körülmények között nevelgeted őket? Gondolok itt az akvárium berendezésére, a víz hőmérsékletére. A teknősök egyébként alapból szeretnek sétálni, és közben elbújni ide-oda. Vigyázz rájuk, ne szoruljanak be sehová! Jó lenne tudni, hogy az akváriumban van-e olyan helyük, egy kis alagút vagy valami hasonló akár kövekből, ahová félre tudnak vonulni néha egy kicsit. Az egyik válasz szerintem ez lehet a bújócskájukra, hogy a vízben nincs hová elbújniuk. A másik válasz pedig szerintem abban keresendő, hogy milyen hőmérsékletet tudsz biztosítani nekik a vízben. Ha fáznak, akkor azért bújnak szívesen a takaró alá, mert ott azért mégiscsak melegebb, ők pedig hidegvérűek, szóval kívülről kell pótolniuk a hőt.
2009. ápr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt!


Sajnos nem tudom, mennyi idosek, mindketto tenyernyi(ferfitenyer) nagysagu es vorosfuluek. Hogy lehet megallapitani a korukat?

Az akvariumban van vizmelegito, amit nem lehet allitani, de az allatkereskedesben azt mondtak, hogy tekiknek valo (a dobozan is tekik voltak, szoval meggyoztek:)). Saccra 26-28 fokos a viz. Az akvariumban van napozo lampaval, 2 buvohely es uszkalni is tudnak. Amugy 8 honapja vannak nalunk, lehet, hogy meg bizalmatlanok. Az lenne a kerdesem lenyege, hogy "eroltessem" a setakat vagy inkabb hagyjam oket? (Olvastam, hogy nem szeretik, mikor ki-be rakosgatjak oket.)

2009. ápr. 15. 20:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ha rendszerességre szoktatod őket, akkor egy idő múlva nem lesznek olyan bizalmatlanok. A mi vörösfülűnk (Berci) is tök antiszoci volt, amikor hozzánk került, idegbeteg gyorsasággal elbújt ha közeledtünk felé, de aztán megszokta, hogy beszélünk hozzá, meg persze kapott olyankor egy-egy falatot, pl. szárított rákot. Jött, figyelt a hangra, megszokta, hogy hozzáérünk, mostmár önállóan közlekedik a lakásban. :) Alacsonyfalú az akváriuma, feljárót építettünk, úgyhogy ki tud jönni, ha akar. Amíg szoktattuk az emberi közelséghez, először csak hetente 1x, 2x vettük ki, akkor félnapokig kint volt, arra ment, amerre akart. Tedd őket a földre nyugodtan, ha félsz, hogy rájuk lép valaki, akkor csukd rájuk a szobaajtót.
2009. ápr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok, köszönöm a segitséget!

Arra van tipped, hogy a korukat hogy tudom megállapitani?

2009. ápr. 17. 08:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát látod, sajnos azt nem tudom, hogy lehet megállapítani. Itt már megáll a tudományom! :) Ahonnan származnak, ott nem mondtak róluk semmit? Így leírás alapján kb. 2-4 évesre tippelném őket, de sajnos a méretük nem mérvadó. Nekünk van két kb. 2,5 éves tekink, az egyik már olyasmi, mint a tiéd, kb. férfitenyér méretű, a másik pedig kb. csak a fele. Pedig egy méretűek voltak, amikor vettük őket!
2009. ápr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha sétáltatod általában jobb étvágyuk lessz de ne nagyon hajolj fölé és hagyd hogy menjen ahova akar.Az én teknősöm is ahogy kiveszem 1 percig nem mozdul aztán nekiindul.
2009. jún. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!