Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tekit kézbeszoktatása?

Tekit kézbeszoktatása?

Figyelt kérdés
Hogyan csináljam?
2011. aug. 19. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi az a tekit?
2011. aug. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
teknős....csak nem tudok írni mert a kezemben van!!
2011. aug. 19. 11:43
 3/8 anonim ***** válasza:
ne most verd és akkor nem lesz a kezedbe
2011. aug. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát tekit még sosem szoktattam kézbe, csak papagájt, de gondolom annyira nem nagy a különbség. Egy ideig csak betettem időnként a kezemet a kalitkába, esetedben terráriumba, hogy szokja a látványt, és hogy tudja hogy nem bántom. Aztán mikor már úgy megszokta (úgy egy hónap volt) akkor már ő jött oda, először csak megbökött a fejével, aztán közelebb és közelebb.


Ami szerintem fontos: ne legyen hirtelen mozdulat, vagy erőteljes.


Egy idő után vedd ki, de szépen lassan hogy érezze hogy nem lesz baja. Hagyd a kezedben hagy nézelődjön, ha elmászik ne nyúlj érte rögtön. Egy idő után vissza fog jönni saját magától. :)


Sok sikert hozzá.

2011. aug. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm! 2.: Mit írsz??
2011. aug. 19. 11:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha kiveszed, lassan, ne hirtelen emeld ki. Amikor a kezedben tartod érezze, hogy biztonságban van, tehát tartsd biztosan. Ha jelzi, hogy nem akar kézben lenni, akkor tedd le/vissza, ne erőltesd.

Ha szoktad szabadon engedni a lakásban sétálni, akkor ülj le a közelében, és hagyd, hogy másszon rád is (láb, kéz).


Az enyémek már megszoktak, szeretnek kézben lenni, vagy csak rajtam feküdni. Kinyújtják a lábaik, a nyakuk is.

Esetleg kipróbálhatod azt is, hogy leülsz vele egy napos helyre, a kezedbe veszed, és hátha napozni kezd. Az enyémek ezt is szeretik, sokáig elvannak így, csak nekem zsibbad a kezem is (elég nehezek hosszútávon).

2011. aug. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát a tekim még olyan pisi, hogy kisebb egy 50 forintosnál...
2011. aug. 19. 12:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor még ne fogdosd. Csak nyúlj be néha az aksiba, majd ha nagyobb lesz még szoktathatod. ÁLtalában a teknősök nem szeretik ha kiveszik őket, stresszként élik meg, jobb neki az akváriumában/terráriumában, nyugodtan.
2011. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!