Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van egy 24 centis vörösfülű...

Van egy 24 centis vörösfülű ékszeretknősöm. A tavamba tartom kora tavasztól őszig . Létezik olyan, hogy levermelt a hirtelen jött hőmérséklet csökkenéstő? és ha igen, akkor következmények? Veszélyes ez rá nézve?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 13:04
1 2
 1/14 Platypus ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy elrakta magát télre. Ha már megtörtént, akkor rendesen ki kell teleltetni, mert ha visszaviszed a melegbe az csúnyán kikészítheti a szervezetét. Fogj egy műanyag ládát vagy vödröt, tölts bele úgy 5 centi vizet, és teknősöstül rakd egy hűvös, de fagymentes helyre, pl. pince. Tavasszal aztán fokozatosan szoktasd vissza a meleghez. Egy ismerősöm mindig így csinálta, ő tenyésztette az ékszerteknősöket. A teleltetés fontos a szaporodásukhoz.
2011. okt. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A mi tekijeink a tóban maradnak télre, ha elég mély /min másfél m/ akkor maradhat :)
2011. okt. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

majdnem 2 méter mély, az alján van iszap

ugy gondolod maradhat? csak mert nagyon megszerettem... sose megy el, egyetlen aranyhalat se eszik meg a tóból , se kicsit se nagyot, pedig sokszor a a szájából eszik ki a kaját a halak, szó szerint:D:D nagyon szelíd kis jószág.... szoval maradjon? vagy még másik lehetőség betongarázs, és benne egy 180 cm-es szerelőakna.

2011. okt. 9. 16:12
 4/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kint hagyhatod,ez jobb a szervezetének is.
2011. okt. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
második vagyok, nálunk is ez van, a koik eleszik előlük a fagyi halat, azok meg csak néznek. :D nálunk tavaly csak a koik teletek kint, ők voltak a teszterek, túlélték, most már a teknősök is kint maradnak, majd meglátjuk mi lesz :)
2011. okt. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

hát

most eljött az igazság pillanata :D tavasszal meg majd minden kiderül

monyuk én kicsit félek ettől hogy jég alatt lesz több hónapig...

2011. okt. 9. 18:09
 7/14 anonim ***** válasza:
hát, én is. de a család nem szeretne beruházni egy szűrőre, én meg nem akarom két naponta takarítani őket, szóval ez van. drukkolok neked meg magamnak meg főleg a teknősöknek :))
2011. okt. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
de ha a békák megbírják csinálni hogy leállítják a szívüket aztán majd kiolvadnak egyszercsak, ako ez is :D elvégre ezis béka, csak teknős :D:D
2011. okt. 9. 21:11
 9/14 Platypus ***** válasza:
Azt azért vedd figyelembe, hogy az ékszerteknősök a miénknél némileg melegebb éghajlatról származnak. Ha fagypont alá süllyed a hőmérséklet, akkor könnyen lehet problémájuk. Tény, hogy vadon is áttelelnek egyes kidobott példányok, sőt még szaporodnak is, de arról nem szól a fáma, hogy egy sikeres kivadulásra mennyi telelés közben elpusztult példány jut.
2011. okt. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
hát azért 2m mélyen nem hiszem h fagypont alá süllyedne. platypus, szerinted igen? :O
2011. okt. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!