Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan kell gondozni a kaméleont?

Hogyan kell gondozni a kaméleont?

Figyelt kérdés

Karácsonyra egy kaméleont szeretnék kérni 13 éves vagyok .

Szerintetek elfogom tudni tartani?


2011. dec. 20. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Drótkefével naponta átkefélni majd morzsaporszívóval leszívni róla az elhalt hámsejteket és utánna hidratáló arcpakolást is igényelni fog.
2011. dec. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

kaméleon sok törődést igényel megfelelő hőmérséglet páratartalom

és 1 a baj a kaméleon csak 2 évig él ezt tudtad pl?

2011. dec. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mázli1997 válasza:
Valóban nem egyszerű a gondozása, és hát nem is valami olcsó mulatság. kb. 40-50 ezer forintba kerül mire mindent megveszel neki: terrárium, műnövény, 2 lámba (UV-s, és rendes melegítőlámpa), aljzat, hőmérő, páramérő, esetleg faágak. Csak ez olyan 30-40 ezer Ft, és még az állat meg sincs. Az is jobb esetben 10-15 ezer Ft. És még kaja is kell neki, a tücskök általában 30 Ft-ba kerülnek, de ebből is naponta olyan 5-öt megeszik. Ráadásul a villanyszámlát is jól megnyomja, hiszen jó ha a lámpák 12 órát mennek. A páratartalom is fontos, de ezt napi 2× spricceléssel meg lehet oldani. És ha megbetegszik kevés rá az esély, hogy életben marad. Na és a lelki világuk is elég érzékeny. Ennek ellenére fantasztikus lények, nekem sok örömet okoz a kaméleonom. De ha mégis úgy gondolod, hogy kaméleont szeretnél, ne feledkezz meg róla, hogy nem olyan mint egy kiskutya, kiscica,ha felnő akkor az 50-60cm-t is elérheti. És sok odafigyelést igényel, hogy boldog élete lehessen. Remélem segítettem valamit :) Majd írd le, hogy hogyan döntöttél.
2011. dec. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mázli1997 válasza:
Ja és a vitaminport kifelejtettem! Nagyon fontos minden egyes etetésnél vitaminozni kell a kajáját (2000 Ft egy dobozzal, de majdnem 1 évig elég). És csak élő állatot fogyaszt!!
2011. dec. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát , úgy döntöttem ,hogy majd kicsit később kérek kaméleont . Mindenkinek boldog karácsonyt és boldog újévet ! :)
2011. dec. 23. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!