Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit kell tudni az ékszerteknős...

Mit kell tudni az ékszerteknősről?

Figyelt kérdés

Hányszor kell etetni egy nap? Miből mennyit?

Egyedül is meg van?

Hány naponta kell takarítani, hogy ne legyen büdi?

stb.

Saját véleményekre vagyok kíváncsi, oldalon már nézegettem! :)


2011. dec. 20. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Első, amit tudni kell: nagyon édesek! :)


Amíg kicsi, addig naponta egyszer etesd, nagyobb korában már elég két-három naponta. (Egyes szakirodalom szerint hetente egyszer, de az enyémek ezt nyilván nem olvasták. :P)

Egyedül is megvan, igen. Talán jobb nekik párban, de pl. az enyémeket már egy ideje külön kell tartanom, mert bántják egymást.

Hogy milyen gyakran kell takarítanod, sok mindentől függ (mennyi vize van, milyen gyakran és mennyi ennivalót adsz neki, hány teknős van...) - majd látni fogod, amikor már takarításra szorul. Az sem mindegy, teszel-e be víztisztítót. Én olyan két-három hetente takarítom őket.

Saját vélemény: néha tedd ki sétálni a szobába, foglalkozz vele, mert szereti. :) (Ne higgy annak, hogy nem szabad fogdosni, meg ilyesmi, butaság! Nagyon kezesek tudnak lenni, és igénylik a foglalkozást. :))

2011. dec. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]



Ezek is megnőnek?

Van olyan teknős ami pici marad?=/

2011. dec. 20. 18:33
 3/4 anonim ***** válasza:

hát, a pézsma teknős csak 15 centisre nő meg, de ő kényesebb mint az ékszer.

amúgy olvasgass vissza itt is a kérdésekben, vannak jófej válaszolók, sok ilyen jellegű kérdés volt már. ha nem olvastad még, akkor teknosinfo.hu

tekiknél igazából a minőségi kaja a legfontosabb sztem, fagyazstott hal és kagyló, kiegészítésképpen táp és zöldség. ez kisebb korban 1-2 naponta később hetente.

2011. dec. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

- Amíg picik, naponta egyszer etesd őket, majd elég 2-3 naponta. Az enyémek már csak hetente 2x kapnak, de amúgy is nagyon falánkok (narancsot, banánt nem is tudok enni a szobában, mert gerjednek a szagra).

Legyen változatos az étrend: fagyasztott hal, szárított kocka, répa, sali, alma. Én szoktam adni nekik narancsot, mandarint, banánt, epret, körtét, barackot és dinnyét is, megeszik és szeretik is.

- Állítólag egyedül is megvannak, de párban lehet jobb nekik. Nekem három van, jól kijönnek egymással.

- Tegyél be valami kimászót, köveket. Nyáron, illetve most télen, ha süt a nap, akkor az edényüket tedd a napra, szeretnek napozni (nagyon édesek, amikor kinyújtják a lábaikat, és mint a szobrok, olyanok).

- Fontos a fűtő, főleg amikor még picik. Rakhatsz be szűrőt is.

- Érdemes nem az akváriumban etetni őket, hanem külön lavórban, vagy tálkában. Az enyémek egy piros lavórban esznek, messziről megismerik, szószerint futnak utána.

- A takarítást látni fogod majd, mikor kell. Sok mindentől függ (hányan vannak, mivel etetted őket).

- Ha bármi rendellenességet látsz a teknősön, vidd állatorvoshoz. Szemgyulladás, stb., a neten olvashatsz a betegségeikről.


És még valami, ahogy az első is írta: sétáltasd őket szobádba (vigyázz, nehogy elbújjanak bútor mögé), foglalkozz velük. Kézhez lehet szoktatni, és meg is ismer majd (az enyémek emelik a lábukat és a nyakukat, amikor meglátnak, és szeretnek kézben vagy ölben is lenni sokáig.)


Hosszú távú "befektetés", sokáig élnek. Ha jól vannak tartva, akár 25 évig is, ezt is vedd figyelembe a vásárlásnál.

A két nagyobbik tekim már 13 éve van meg, a pici 5 éve.


22/N

2011. dec. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!