Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit egyen a teknős?

Mit egyen a teknős?

Figyelt kérdés
Még kicsi, pár cm-s teknős. Eddig ezeket ette: fagyasztott csali hal, vitaminos teknőstáp (az ami olyan mint a zizi) legyek, szárított hal, szárított szúnyoglárva, különböző bogarak sáska, szöcske, stb. Nem rég begyulladt a szeme, már jobban van, kenegetjük neki szemkenőccsel. Próbáltam neki gyermekláncfüvet meg salátát adni mert olvastam, hogy növényi táplálék is kell nekik, de nem ette meg. Mit adjak még neki enni? Változatosabban kellene etetni, hogy ne legyen beteg.
2011. dec. 27. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kellene továbbra is változatos ételekkel etetni, azokkal is, amiket felsoroltál. Ha semmit nem eszik, felmerülhet a kérdés, hogy életben fog-e maradni, ugyanis, ha nagyon legyengül, akár el is pusztulhat. Ha több nap után sem hajlandó enni, vidd el állatorvoshoz!!
2011. dec. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia

a tekik kiskorukban nem eszik a zöldséget, később válnak mindenevővé. adhastz nekik még valami jó minőségű vitamincseppet, a fagyi hal legyen a fő kaja, emellé lehet csinálni esetleg zselatinos eleséget /google/, de lehet adni húst is, azt hiszem ló szívet meg májat szoktak írni, én mondjuk sajnálnék lóhúst venni /jesszus/ de ízlés dolga... [link] itt olvasd még el ezeket, aztán szépen fokozatosan szoktatgathatod a növényi kajához is.

fontos, h minél kevesebb, lehetőleg semennyi tápot meg szárított cuccot ne kapjon, mert azoknak nulla a tápértékük. rengeteg fajta fagyasztott meg élő kaja kapható állatkereskedésekben, azokból válogass :)

2011. dec. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!