Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért bólogatnak a leguánok?

Miért bólogatnak a leguánok?

Figyelt kérdés
Sok videóban látom hogy bólogatnak:D Miért?
2012. jan. 6. 23:08
1 2
 1/15 kandelaber válasza:
Mert technót hallgatnak.
2012. jan. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Elsősorban a vetélytársaknak, a másik nemnek bólogatnak. Ha bólogatok az enyémnek, ő visszabólogat, csak ha közel mennék, leharapná az orrom...
2012. jan. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Második: Tényleg leharapná?

Én nagyon szeretnék egyet, teljesen beleszerettem ebbe az állatba, rengeteg videót megnéztem már róluk de eddig nem vettem észre, hogy harapósak lennének. Sőt igazából nagyon kis bájosaknak tűntek mindenhol:)

2012. jan. 7. 11:01
 4/15 anonim ***** válasza:
kétszer harapott meg, mert óvatlan voltam... de ezt leszámítva tényleg igazi kedvencekké válhatnak... a szobában is elvan, ha kiengedem, csak vigyázni kell, mert mindenre felmászik, függönytartótól kezdve a monitoromig...
2012. jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

:) köszi a választ

hamarosan mindenképp lesz nekem is

2012. jan. 7. 11:36
 6/15 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=0EpXs7QClOI&feature=youtu.be


ő az én kedvencem, 4 éves nőstény

2012. jan. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ha kell, szívesen leírom a tapasztalataimat, hol buktam el majdnem, és mire érdemes odafigyelni. sok örömöd fogod benne lelni, ha nem vadítod el
2012. jan. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

jaj nagyon édes

érdekel bármi ami velük kapcsolatos

2012. jan. 7. 11:59
 9/15 anonim ***** válasza:

kb fél évesen vettem, akkor olyan 40-50cm lehetett, a legnehezebb a kézhez szoktatás, türelem,türelem, és türelem kell hozzá, meg pár levél a kedvenc kajájából. Lassan odanyújtani neki, nem rögtön az első nap, mert szoknia kell a helyét, és kínálgatni. Ha elveszi, adni neki még, lassan, hirtelen mozdulatokat kerülve, meg lehet próbálni megsimogatni a lábát, fejét, és főleg kezdetben ne hátulról próbáld simogatni, vagy megfogni, mert meg ugorhat, és összeveri magát. Alapból változatosan etettem, tudom nem mindenkinek megoldható, de pitypang, lóhere, tyúkhúr, útifüvek,spenót levél, akác virág, pitypang virág, körömvirág, mind hasznosnak lehetnek a számára. A téli időszakban ez kevésbé kivitelezhető, ezért olyankor főleg uborkát, almát, tököt kap felszeletelve, vagy reszelve, meghintve néha kalciumporral. Az első évben nagy pánik keltett nálam, mivel kb 2-3 hónapig semmilyen táplálékot nem vett magához, az időszak végén letett 27 tojást, és utána, és azóta is rengeteget eszik. Egy egész uborka, egy-két alma nagyobb reszelőn lereszelve az elmehet naponta. A maradékot másnap már érdemes kivenni, mert gyorsan romlik. Nyaranta biztosítottam neki egy kinti ketrecet, bár nem csípjük se ő, sem én, mert a háló amiből készült megsértette az orrát, aminek hála egy hónapos krémezgetés lett az eredménye, mire megjelent az új bőr. Tehát hibákat követtem el, de mindig igyekeztem a makszimumot adni neki. A terrárium méretei a növekedésével együtt változtak. Kezdetben egy 90*100*60 as terráriumban volt, később ezt bővítettem 170*100*60-ra, azzal hogy sokszor mozog kint a szobámban is. Tavaszra szeretnék egy 200*200*130as terráriumot összerakni. Szerintem elengedhetetlen a napfény neki, bár ezt minden hüllőre mondanám, hisz az a legjobb vitamin forrás nekik. A színe a kezdeti élénkzöldről, egyre sötétebbre váltott, mivel az enyém orrszarvú zöld leguán, de mint írtam az orrát kicsit lenyúzta, és azóta nem nőttek ki a szarvacskái. Védekezésnél a farka az első számú fegyvere, képes napokig meglátszódni ha odasuhint egyet, harapása szintén fájdalmas tud lenni, és sokáig tart a gyógyulás. Ha magadon hordozod, a körmei okozhatnak mély, égető sebeket, de ettől függetlenül öröm a gazdinak ha a vállán napozik a leguán . A körmét nem javaslom levágatni, nem hiszem hogy eltűrné. Szereti ha van medencéje, az enyém még most is szívesen úszna, ha nem lenne már kicsi a kádja, kezdetben sokat is fürdettem. Rá nézve a legnagyobb problémát az élősködők jelenthetik még, amiket én frontline kölyökkutyáknak való bolha és élősködő irtóval tudtam csak kikezelni. linkelek még pár képet, ha valamit kifelejtettem kérdezz nyugodtan.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. jan. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket! Valahol olvastam, hogy süket, de láttam olyan videót, hogy hívta a gazdája és odament hozzá.

Ha idegeneket lát meg szokott tőlük ijedni?

Naponta mennyit van kint? Csak a páratartalom végett, láttam, hogy elég nagy kell neki, gondolom éjszakára megvan, de nem lesz neki baja ha nappal simán a mérsékelt övi éghajlaton van?:)

2012. jan. 7. 13:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!