Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » SOS! Mi ez? (Kérdésed túl...

SOS! Mi ez? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. Teknős)

Figyelt kérdés

Üdv!

Nem rég észrevettem, hogy az egyik teknősöm folyamatosan nyitogatja a száját a másik a szemét dörgölte vagy a fejét, nem tudom nem láttam pontosan. Ha megdörgölöm a páncéljukat kifehéredik. Sosem láttam még ilyet. Ha kefével megdörgölöm víz alatt eltűnik. A bőre mind a kettőnek válik le, de más, mint amikor vedlenek :/

Szerintetek gomba?!


2012. jan. 26. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy kisállattartási kézikönyvben olyat olvastam, hogy a víz okozhat problémákat, ha sima csapvízbe teszi őket az ember. Sajnos elég vacak egy kézikönyv, és nem részletezi tovább a témát.


És behatóbban én se tanulmányoztam a dolgot.

2012. jan. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nem segítettél sokat :S De utána nézek a víznek, hogy milyennek kell lennie..stb. Csak tudjam először mi a gondjuk :/
2012. jan. 26. 22:52
 3/10 anonim ***** válasza:

Utánaolvasgattam még. Azt találtam, hogy ez a bőrleválás normális jelenség, a növéssel jár.


Egyébként nálunk is tapasztalni az általad leírtakat. Viszont a bőr szinte folyamatosan válik le, nem csak vedléskor. Néha ki is pirosodik, viszketést okoz. Na, ezen én is megijedtem.


Az utóbbi időben azonban nem tapasztaltam pirosodást. Nem tudom, mitől maradt abba, de a biztonság kedvéért minden vízcserekor alaposan lemosom a bőrét és a páncélját. A viszketés is lecsökkent.


A vízről azt kell tudni, hogy a klór okozhat irritációt a bőrnek. Nekünk nincs ilyen pH-semlegesítő szerünk, szóval sima csapvizet használtunk. Talán ez a viszketés oka? Gombára én nem gyanakodtam eddig, mert ügyelni szoktunk az akvárium és (mint írtam) a bőr tisztaságra.



Szóval ez megint csak nem valami segítőkész, de azért haladunk, nem? :D

2012. jan. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

mi kiskoruktól kezdve csapvizet teszünk nekik és ilyen sose volt még.Lehet ,hogy felétek klórosabb a víz,nem tudom.

Picik még nagyon?

2012. jan. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a bőrpirosodást amúgy mostanában vettem én is észre náluk,bár nálam idősebb tekikről van szó.Ez pl én sem tudom mitől lehet,de nekik nem viszket a bőrük ennek ellenére.

Amúgy akkor szoktak vakarászni,hogy ha sokáig vannak szárazon,és kiszárad a szemük,és a bőrük,akkor ez szerintem nem baj,de ha állandóan ezt csinálják akkor viszont valami tényleg nincs rendben.

A szájnyitogatás lehet pl ásítás is,szoktak az én teknőceim is,Kb úgy, mint ahogy mi ásítunk.


A páncél kifehéredik,háát nem ilyen nyálkás trutymó jön le amikor megdörzsölöd?Mert az tényleg lehet a növekedés miatt.


A gombás fertőzésre ezt írja:Tünetek: a megtámadott részek úgy néznek ki, mintha vattával lennének bevonva. A fertőzésre különösen érzékenyek a sebek, sérülések, karmolások.


Szerintem ez nem gomba.Ott nem válik a bőr ennyire.

2012. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem egyáltalán nem picik.. Az egyik 7-8 cm a másik 6.

A páncéljuk aggaszt leginkább, hogy mitől fehéredik ki, ha dörgölöm :S sosem volt ilyen... A nagyobb lassan 1 éve meg van és sosem tapasztaltam ilyet. Páromnak 2 éve van meg a teknőse, neki sem volt ilyen, csak amikor elkapta a gombát akkor fehér foltos volt, de nem így :/..

2012. jan. 27. 23:17
 7/10 A kérdező kommentje:
Amúgy nem nagyra nyitja. Sokszor kicsit. Mondjuk ma nem voltam itthon, nem tudtam figyelemmel kísérni őket! Holnap kipucolom az akváriumot még alaposabban, biztosra megyek :/ Remélem semmi komoly bajuk nincs :/
2012. jan. 27. 23:19
 8/10 anonim ***** válasza:
hát ha más nem ,akkor állatorvos,ő szerintem tudni fogja mi a bajuk.ad rá valami oldatot vagy meg mondja mi a teendő ilyenkor.én is nem rég akartam elvinni a legnagyobbat állatorvoshoz,mert a fiú állandóan megharapta a lábán a sebet és nem akart meggyógyulni,de aztán sokat van szárazon,így gyógyulgat.De ha látnám,hogy nem gyógyulna mindenképpen elvinném,nézegettem neten nem is olyan hú de drága a kis hüllők kezelése.Persze nem a pénz a lényeg,de azért az se mindegy ..mert hát a teknőchöz is úgy tud ragaszkodni az ember, mint pl egy kutyához szerintem.
2012. jan. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hmm... Mára a vizük letisztult, a páncéljukat hiába dörgölöm nincs rajta semmilyen elváltozás. Fogkefével még át dörgöltem, utána sem volt. Nem tudom mi lehetett ez, talán a vízben sok lett a halolaj, de már annak sincs semmi nyoma. Szóval, most tünetmentesen nem állítok be a dokihoz, mert nem sokat tudna csinálni velük.

Amúgy tudom, hogy nem drága. Egy vitamin szuri 100-150 ft :) Sajnos szükség volt a nagyobbnál :S De azóta nincs semmi gond vele^^

2012. jan. 28. 14:06
 10/10 anonim ***** válasza:
na akkor jó,hogy már nincs baj:)
2012. jan. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!