Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mondhatni kezdő hüllőtartó...

Mondhatni kezdő hüllőtartó vagyok ( 2-3 évig voltak leopárd gekkóim), és szeretnék venni 1 szakállas agámát, vagy 1 zöld leguánt. Ti melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés
esetleg ha valaki tartott/tart is valamelyiket, valami informácionak is örülnék(gondolok itt a természetükre, mert a tartásrol már mindent elolvastam)
2012. febr. 20. 01:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szakállas agámát vegyél! sokkal aranyosabbak, bár jóval izgágább a viselkedésük!
2012. febr. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Platypus ***** válasza:
Az agáma és a leguán más súlycsoport, minden téren. Az igények, költségek és a nehézségek is a leguánnál jóval nagyobbak. Egy leguánt félre lehet nevelni, és akkor elég kellemetlen és némileg még veszélyes lakótárs is válhat belőle. A kifejlett agámák rettentően nyugis jószágok és könnyen kezelhetőek. Ha neked kifejezetten a leguán a szíved vágya, akkor persze megéri bevállalni a nehézségeket, de ha csak a zöld szín vonz jobban, akkor nem.
2012. febr. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Leguánom van róla tudok mesélni. 5 éves nőstény. Saját egyénisége van, ha nincs kedve hozzám, akkor csak messziről szeretjük egymást, ez leginkább párzási ciklusban van, olyankor ha óvatlan az ember, meg is haraphat, ami elég fájdalmas dolog... De ezt az időszakot leszámítva kezes a kis drágám. Szeret mászkálni a szobámban, és hirtelen mozdulatokat kerülve bármikor megsímogathatom. Volt hogy almát ettem, és idejött hozzám, hogy ő is kér... Sok rosszat hallottam kezelhetetlen leguánokról, de ott mindig a gazdi a hibás. Elég türelemmel, és tisztelettel kell irányukba közeledni, mert megtanulják ki bántja őket...
2012. febr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A kaméleon is jó, bár 3-4 évig élnek csak.. a gekkókal mi lett? ők több ideig élnek úgy tudom..
2012. febr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen a kaméleonon is gondolkodom.Csak azt olvastam hogy egy kicsit nehéz a tartása.A gekkók el lettek ajándékozva helyhiány miatt.de azota már az a probléma is emg lett oldva :)
2012. febr. 20. 20:09
 6/12 anonim ***** válasza:
Vegyél inkább komodói sárkányt. :D
2012. febr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tartottam sisakos kaméleont, viziagámát és madagaszkári nappaligekkót.


Ebből a 3-ból szerintem a nappaligekkó a legjobb és kb 14 évig él.

2012. febr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekünk van most itthon (már csak) 7 agámánk. A felnőtt hímet szoktam kivenni általában, a vállamra teszem, és elvan ott akár 1 órán keresztül is. :)

Ha jók a tartási körülmények (uv-b, kalciumos táplálék, nagy hely..stb.) akkor semmi probléma nem lehet vele. :)

2012. febr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A szakállas agáma előnye, hogy viszonylag igénytelen darab, nincsen sok gond vele, és olcsóbb/kisebb hely kell neki, mint egy leguánnak. A miénk azt leszámítva, hogy mindig undok fejet vág, egész barátságos, max kapar, ha épp nagyon nem akarja, hogy piszkáljuk. De van, hogy ezerrel dörömböl az ajtaján, hogy őt márpedig most azonnal ki kell engedni sétálni vagy napozni :) Szóval kezdőként talán ezt javasolnám, de ha nagyon a leguán felé hajlasz, akkor hajrá :)
2012. febr. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kutyán nem gondolkodtál? :-)
2012. febr. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!