Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi baja van a kaméleonomnak?

Cottonka kérdése:

Mi baja van a kaméleonomnak?

Figyelt kérdés

Már kb 2 napja csak egy helyben fekszik,alig eszik,olyan mind ha menni is alig tudna,vagy ha mozog akkor is így remegve mind ha nem bírná el a testsúlyát vagy nemtudom..

mi a baja?mit tegyek vele?:(


2012. febr. 23. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem nincs agámám, csak más hüllők. UV fény úgy tudom nekik is létfontosság. Az van neki?
2012. febr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem túl sok stressz hatás érte (nagy mozgás , túl sok bolygatás , esetleg más házi állat , vagy tükrözödik valamiről ) ezeket kéne csökkenteni bár nem tudok részleteket így erre tippelnék
2012. febr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

De a kaméleonok szoktak néha így breakelni. Csak feküdni nem szoktak. Kell neki sok faág azon kell, hogy kapaszkodjon.


De én is arra gondolok, hogy talán nem jó a lámpája.

Az enyém fölött egy Repty glo 5.0 izzó világított.

Abban van UV-B fény és ez azért fontos, mert anélkül nem tud a D vitamin beépülni a szervezetébe, és olyan gyenge lesz, hogy a csontja is eltörik. Nem üvegen át kell világítani, hanem egy az egyben a fejére, vagy lehet egy rácsra is tenni az izzót, hogy ne tudjon belebújni.

Kellett neki a kajáját is vitaminozni, nem jó az olcsó kalciumos, hanem van olyan vitamin is ami kb 2500 Ft, abba van többféle vitamin.


Amikor pici volt, egy időben az enyém sem akart enni, de akkor azt csináltam, hogy egy kisebb akváriumba tettem olyan 20db kis napos tücsökkel és egy doboz lisztkukaccal összezárva. Először menekült a tücskök elöl, de hamarosan elege lett, hogy a tücskök rajta ugrálnak, és elkezdte sorra megenni őket. Aztán rákapott az ízére és 2 hét mulva már majdnem duplájára nőtt. Utána már zabagép lett. Alig győztem etetni.

2012. febr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kam666 válasza:
kaméleon alapból se tul mozgékony de az baj hogy fekszik vitaminozd a tucskot és uv lampat is hasznalj ha nem javul allatorvos
2012. aug. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!