Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A barátnőm talált egy gyíkot....

A barátnőm talált egy gyíkot. Terráriumban tartaná. Mivel etesse? Víz kell neki?

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Engedje el ha megtartja valószinőleg a közeljövöbe megfog pusztulni a gyík ő nem olyan mint egy hörcsög vagy mint egy tengerimalac ez olyan mintha találna egy siklót és megtartja vagy ilyesmi engedje el.Nem jó neki ott.
2009. jún. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon minden hüllő védett és egy védett állat elvileg csak engedéllyel tartható.

Nem egyszerű tartani, megfeleő hőmérséklet(infra lámpa) és talaj(nem elég a tőzegtalaj sem a sima, laza homok), élő kaja(rovarok) kell neki amúgy. Növények amik között elbújhat, faágak, kövek...

2009. jún. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2009. jún. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg jobb, ha elengedi! (a gyíknak mindenképpen)

Nem úgy tűnik a kérdésedből, hogy nagyon értenétek a hüllőtartáshoz!

2009. jún. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
MAGYARORSZÁGON MINDEN HÜLLŐ ÉS KÉTÉLTŰ VÉDETT!! Tartásuk csak rendkívüli esetben jogszerű, és akkor is engedélyhez kötött. De ne "csak" ezért engedje el, hanem mert amúgy is állatkínzás befogott állatot rabságban gyötörni! Sajnos mikor gyerek voltam én is próbáltam otthon gyíkot tartani, de nekem senki nem mondta, hogy nem szabad.. pedig jó lett volna. Szegény éhezett egy darabig, mert nem ette meg a rovarokat, amiket kapott. Szerencsére megjött az eszem, és még időben el tudtam engedni, mielőtt kimúlt volna.
2009. jún. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most mentünk elengedni.Egy búzamezőben.Baj hogy nem ugyanott elngedtük el mint ahol megtaláltuk?
2009. jún. 8. 19:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj. Majd ő keres magának olyan helyet, ahol jól érzi magát. Mivel őshonos faj, és a környéken találtátok valószínű már talált is magának ilyet. Örülök, hogy megírtad mi lett a gyíkocska sztorijának a vége. Rendesek vagytok, hogy szabadon engedtétek!
2009. jún. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg,(neki legalábbis),hogy szabadon lehet és nem bezérva.JÓL TETÉTEK,HOGY ELENGEDTÉTEK.Ügyik vagytok,és,hogy nem álltatok le vitatkozni,hogy,de jól tartanátok blablabla :D
2009. jún. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát ja:)én vettem rá.A kis állatkínzóó:)elengedtük egy mezőn ahol nem bántja senki,mert már így is le volt harapva a farka
2009. jún. 11. 09:32
 10/10 anonim válasza:

Mindenki azt mondja,hogy engedje el,mert el fog pusztulni.Igazatok van,meg alá is írom,hogy védett allát,de ha valaki ki szeretné próbálni,hogy milyen egy gyíkot tartani,akkor előbb-utóbb bele fog jönni.

Én pl. 2 és fél éve fogtam egy szép,nagy gyíkot,és megtartottam.Azóta még mindig itt van.Be van neki rendezve szépen a terrárium,és semmi baja nincs.Úgyhogy szerintem nyugodtan megtarthatod,és ha látod,hogy nem érzi jól magát,akkor engedd el!

2011. aug. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!