Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Segítséég! A Teknősöm a...

Segítséég! A Teknősöm a halálán van? D:

Figyelt kérdés
Az Ékszer tekim páncélja enyhén kifehéredik (amit le lehet róla szedni), és tél óta nagyon élettelen ahányszor ránézek mindig aszthiszem hogy meghalt!! Nem is eszik mi a baja?

2012. ápr. 3. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért fehéredik ki, mert vedlik. Az a réteg lepottyan neki. De azért is fehéredhet, mert kevés vízben van és kiszárad! Legalább olyan mély víz kell, mint a páncélja hossza!


És valószínűleg azért élettelen, mert hideg a vize, vagy fertőzött! Van bent fűtő és szűrő? Ezek elengedhetetlenek, hiszen ő abból a vízből iszik, eszik, amibe ürít! Te se innád meg szívesen a pisis vizet, gondolom...


Mivel eteted? Az is probléma lehet.

2012. ápr. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Télen lelassulnak egyébként is...

mekkora?

2012. ápr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
kb 10 centis.. panzi pet , nagy shrimpel etetem.
2012. ápr. 3. 09:29
 4/7 A kérdező kommentje:
és hogyha vízben van akkor lebeg.... eddig mindig lesüljedt. Azt tudtam hogy télen lelassulnak de még mindig ugyanilyen.
2012. ápr. 3. 09:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Ennyi? Semmi mást nem kap? És csak ezzel a legócskább minőségű szárazzal eteted? Nem csoda, hogy haldoklik szerencsétlen. A szárítottakban semmi tápanyag nincs! Miért nem lehet utánaolvasni, hogy kéne etetni?


A teknős étkezési igénye: élő vízicsiga, apróhal, ha nincs mód élőre, akkor FAGYASZTOTT! Állateledelesnél lehet kapni fagyasztott halat, rákot, kagylót!


Ezek közül kiválasztanál 2-3at és felváltva etetnéd:

[link]

[link]

[link]

[link]


Itt van kimondottan teknősnek való is:

[link]


Olcsóbbra jön ki, mint a szar szárítottak, és legalább egészséges lesz a teknősöd!


Otthon is csinálhatsz neki: máj, csikehús, szív, halhús stb, ezeket összevágod apróra, összekevered és lefagyasztod, majd lehet belőle vágni késsel, kiolvasztod és odaadod neki. Vízinövényt is lehet neki adni, ezt is belekeverheted a mixbe.

2012. ápr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen..hal lenne a jó!NEm ez a lisztes nem tudom mi..ezt csak néha szabad adni nekik,ha nincs hal otthon.Boltba lehet venni fagyasztott halat.Olcsóbban kijön és táplálóbb is
2012. ápr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagy shrimpel eteted csak? Erre én azt szoktam mondani, hogy te is állandóan csak háztartási kekszet eszel?????

Amit felsoroltak körülmények-szűrő,lámpa,melegítő-az megvan?

2012. ápr. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!