Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hagyományos izzó jó a leopárd...

Brutal D.P. kérdése:

Hagyományos izzó jó a leopárd gekkónak?

Figyelt kérdés
építettem egy tetőt a terráriumra és raktam bele egy sima izzót( [link] ), Azt szeretném megkérdezni hogy megfelelő-e ez a féle izzó úgy hogy a gekkó az kap vitamint is, vagy van valami mellékhatása, voltak üzemi próbák ,a lámpa alatt 36 fokot és a terrárium más részeiben 28-29 et mutatott

2012. ápr. 9. 22:46
 1/3 anonim válasza:
Én évekig használtam a megfelelő Exo Terra Sun Glo izzót, de egyszer nem volt rá pénzem, és vettem helyette hagyományosat, olyasmit, amit linkeltél. Egyelőre nem veszek észre különbséget, nincs semmi bajuk, remélem nem is lesz. :) Sok embertől hallottam, hogy alapból csak hagyományos izzót használ, gondolom ha problémát okozna, akkor nem csinálnák.
2012. ápr. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így van, a gekkóknak mehet simán a hagyományos izzó, mivel éjszakai állatok, nem létfontosságú számukra pl. az UV fény.

Meleg legyen és ez a lényeg. (Talán a lámpa alatti 36 fok egy picit sok, mert a leo.gekkóknak inkább 27-32 fok között érzik jól magukat.

2012. ápr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Még talán jobb. Elvileg a fénycsövek károsítják a látást hosszútávon :D nem tudom, hogy igaz-e de én ink a hagyományos izzókra szavazok :D kisállatnak főleg
2012. jún. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!