Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hol tudok teknőstojást szerezn...

Hol tudok teknőstojást szerezni, amit kikeltethetek?

Figyelt kérdés
2009. jún. 21. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Van róla papírod, hogy tudod, hogyan kell?

amúgy milyen teknős? mert a vadon élő teknősök magyarországon mind védettek és a tengei fajok is, ilyet csak engedéllyel tudsz szerezni...

2009. jún. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Van róla papírod, hogy tudod, hogyan kell?" LoL, elképzeltem milyen lehet a teknőstojás keltető tanfolyam és bizonyítvány:DD


Tojást elvileg(!) olyanoktól szerhetsz, akik teknőst tartanak és tenyésztenek. De ők általában már kikelt állatokat adnak csak el, mivel a hüllőtojást a madártojással ellentétben nem igazán lehet mozgatni, hurcolászni, és kikelteni is bonyorultabb, magyarul macerás eladni és kikölteni, főleg, ha valaki kezdő.

Ha tojásokat akarsz, akkor leginkább magadnak kell tenyészteni őket.

2009. jún. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha védett teknőst akar keltetni, ahoz engedély kell, amihez kell valamilyenfajta igazolása annak, hogy: állatkerti gondozó, biológus, zoológus, stb... ezt értettem "papír" alatt.

Persze abban senki sem akadályozza meg, ha ékszerteknőst akar keltetni.

De hallottam már fura dolgokat, és mivel nem írta, hogy milyen taknősre gondolt, a fene tudja, hogy nem-e a nagyon veszélyeztetett tengeri teknősök egyikéből szeretne kikeltetni egy példányt...

de bocsi a feltételezésért...

2009. jún. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Védett teknőst nem akarok keltetni, mert tudom, hogy ahhoz engedély kell. Azért nem írtam fajtát, mert ezen kívül mindegy, milyen. Szeretem a teknősöket, nem a fajta számít. csak meg akarok próbálkozni a keltetésével. Természetesen nem úgy vágnék bele, hogy nem tudok róla semmit.
2009. jún. 22. 20:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!