Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nagyfejű gekkónak milyen...

Nagyfejű gekkónak milyen fűtés kell? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egy nagyfejű gekkó párt szeretnék venni.

Egy 60*30*30as terráriumba milyen fűtést tegyek nekik ?

Én erre gondoltam [link]

meg esetleg egy fűtött műkőre.

Elég?



2012. máj. 14. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Az is lehet, de az infra lámpa olcsóbb.


Nekem 90x35x60cm trerrárium van, egy 50w piros infra lámpa 28 fokra fűti a terrárium bal felét, mellette van egy repti glo 5.0 15Wattos izzócska is azért mert az UV sugarat is nyom neki. Egy nappaligekkó van benne. Utólag raktam utána bele egy fűtőkövet is, de azt úgy hogy egy peremre rátettem és lett alatta egy luk. A gekkó azóta állandóan bebújik alá.

2012. máj. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Infralámpa igaz hogy olcsóbb viszont sokkal több áramot fogyaszt..

én úgy gondoltam h becsövezem az alját, kavics és homok lenne rajta (az át is melegedik)

kövek közé pedig esetleg egy fűthető követ az alá alá is tud bújni, és az alatta lévő köveket is melegíti.

rejtek, napozó és fűtés egyszerre

vélemény ? :)

2012. máj. 14. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:
amennyire én tudom a nagyfejű gekkókat csak egyesével lehet tartani, mert "hegylakó-elven" élnek...
2012. máj. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

igen.. addig üldözi a másik (gyengébb ) hímet amíg él.

de egy nősténnyel nyugodtan megél. sőt, szaporodnak is.

vagy rosszul tudom ? :o

2012. máj. 14. 21:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Fűtőszálat még nem vettem, csak régen egy exo-terra talajfűtő lapot, de az nem volt elég meleg, kicsit langyos volt, kellett még mellé plusz fűtés (sima izzóval fűtöttem).


De végülis nem bánom hogy bedöglött, mert így vettem egy fűtőkövet és az jobb. Meg egy infrát is és azt jobban szereti a gekkóm.


Valakitől hallottam régen, hogy az állatkertben fűtőszállal vannak bekábelezve a terráriumok, tehát biztosan használható, csak nekem körülményes lenne, mert azt is mondták, hogy nem szabad hogy 2cm-nél közelebb érjen egymáshoz két ága és hogy oda kell ragasztani a terrárium aljához.


De mivel én még nem próbáltam, lehet hogy csak hülyeségeket beszéltek.

2012. máj. 16. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!