Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi kell egy teknősnek?

Mi kell egy teknősnek?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy teknőst ballagási "ajándékként".Hamar megszokta a helyét,és eszik is rendesen,ráadásul már velem is haverkodik. :) Bár az aksit amiben van szeretném rövid időn belül nagyobbra cserélni hogy többet mozoghasson.Jó vastagon van neki kavics,mert eléggé szeret ásni.Szóval jól elvan.

Viszont szeretném megelőzni az esetleges gondokat,és holnap elmegyek egy állatpatikába venni pár cuccot.Mi az amit mindenképp vennem kéne?

Tervszerint valami száritott állati ill. növényi kaját veszek,max. néhány élő halat,és a puhulás megelőzésére kalciumot.Mit ajánlotok még?Vízbe valami fertőtlenítő esetleg?

Főképp a szemgyulladástól és a páncélpuhulástól szeretném megóvni.


2012. máj. 15. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne szárított cuccokat vegyél azok nem jók.Fagyasztott halat.Fiatalon még nem igazán van szüksége növényi táplálékra maximum néha egy saláta levélre vagy valami zöldségfélére.
2012. máj. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem.Köszi!:) Hát salátát,zöldséget,gyümölcsöt most is kap,de nem nagyon eszi így meg,ezért gondoltam hogy valami más állagú dologgal próbálkozom.Általában rovarokat,pókokat adunk neki,néha kukacot is kap.Azért is szeretnék állati eredetű szárazat neki,mert előfordul hogy néhány napra elmegyek a páromhoz,és addig a család tudna neki adni kaját.Nem ez lenne a fő táplálék.
2012. máj. 15. 21:14
 3/11 anonim ***** válasza:

én is most kaptam teknőst, én is ballagási ajándéknak ^^

nekünk egy ismerősünk azt mondta, hogy ne szárított kaját adjunk mert, az tulajdonképpen csak egy váz, nincs benne kálcium és A vitamin. a fagyasztott hal legyen a főétele, kiegészítésként pedig bármi teknőskaja vagy zöldség-gyümölcs. ajánlom a salátát, a reszelt répát, az alma belsejét és a spenótot. ezekből persze csak keveset, kiegészítésnek. ha most megszokja, hogy kap növényeket is, akkor később már azt is igényelni fogja, úgy, mint a halat :)

2012. máj. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 AlanLoyd ***** válasza:
Hi, mindenképpen fagyasztott halat adjál neki, az a legtermészetesebb táplálék, amit csak kaphat. Minden benne van, amire csak szüksége lehet. Adaléknak adhatsz neki szívmixet is, de csak 1 kockát. Vannak vitamin cseppek is, amik adhatók kiskorban, pl. szívmixre cseppentve. Ilyen pl.: a Sera - Reptilin.
2012. máj. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Inkabb horgaszboltobol vegyel gilisztat neki , az egeszsegesebb , mint a szaritott szar, az enyem toluk halt meg nem ajanlom senkinek , meg az enyem csak friss es elo dolgokat evett (hal,beka,bogar,pok) .
2012. máj. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A giliszta se fő táplálék legyen,mert nagyon zsíros sok benne a fehérje és kevés a tápanyagtartalma.
2012. máj. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azert adtam neki meg halat,bekat,egeret...
2012. máj. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jelentkezem ... :)

Vettem neki rákot (nem nagyon eszi),szív-mix -et,vitamincseppeket,és ma fogtam neki halat (hát eddig ez is 0).Én gilisztát meg rovarokat mindig magam gyűjtök neki.

2012. máj. 18. 22:44
 9/11 A kérdező kommentje:
ok...halat már félig megette :)
2012. máj. 18. 23:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Huh..Fusy..Mekkora lehetett a teknősöd ha békát meg egeret megevett?:OO
2012. máj. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!