Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Új kisteknősöm van, segítség!?

Új kisteknősöm van, segítség!?

Figyelt kérdés

Vettem egy új ékszerteknőst.

Már van egy ugyanolyan sárgafülűm lassan másfél éve.

Az új teki annyira pici,hogy a páncélján keresztül lehet érezni ahogy dobog a szíve. 1napja az enyém,csak úszkál és alszik..

arra lennék kíváncsi hogy mikor fog enni? és hogy ugyanazt a kaját eszi-e mint a nagyobbik teknősöm?? (szárított bolha,szárított hal és vitaminok)

Ja és egy akváriumban vannak,az eladó azt mondta hogy nem kell külön tenni őket.


[link]


[link]


[link]


2012. jún. 17. 12:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
szár1tott bolha, szárított hal... igazán gondos gazdi vagy hogy még normális kaját nem is adsz neki... nyers hal, nyers hal, és NYERS HAL... élet van a kezedben, tessék azt adni neki amit kell, nem ami neked a legkényelmesebb...
2012. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

ez nem nekem a legkényelmesebb,mert szétszedem neki a halat is pici falatokra.

És azért adok neki ezt,mert mást nem eszik meg,ezeket pedig imádja.

Nem hinném,hogy rossz lenne neki ez a féle táplálkozás,ha másfél éve elél rajta!

2012. jún. 17. 13:21
 3/14 anonim ***** válasza:
te tudod, de a legrosszabb ha csak ilyen mű eledelt kap... egyébként meg nem mindegy, hogy 5 évig él veled, vagy pedig évtizedekig...
2012. jún. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom,ez miért számít mű ételnek?

Akkor segíts,mit adjak neki?

2012. jún. 17. 15:07
 5/14 anonim ***** válasza:

vannak fagyasztott kishalak, amit sütni lehet, abból ha veszel neki, és azt darabolod, valamint biztosítasz neki ablakban, vagy teraszon napfényt, az üvegen nem hatol át a számára fontos összetevő a napfényből, akkor nincs szükség a drága, különböző égőkre, és vitaminokra... 15 éve van meg a teknősöm, és más fajokat keltetek, úgyhogy kitapasztaltam már mi jó, mi elég, és mi az amitől igazán egészségesek lesznek...

kaját még kaphat májat, szív darabokat... ha van ismerős aki akváriumozik, és elszaporodtak a barna csigái, összetörve, vagy ha elég nagyok ők törik össze, szívesen fogyasztják... segítek szívesen, ha kérdezel

2012. jún. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Normális emberi fogyasztásra való fagyasztott kishalak? Mennyire kicsik? és ha olyat veszek,akkor előtte normálisan ki kell olvasztani,mintha magunknak sütnénk meg?


Persze,délutánonként az nyitott ablak elé rakom őket,kimásznak a kőre és sütkéreznek :)

Vitaminból "A" vitaminos eledele van,mert a nagynak pont a múltkor volt begyulladva a szeme,de szerencsére helyrejött.

Májból például ha sült máj van ebédre fogok egyet és feldarabolom neki vagy kizárólag nyerset?

Köszönöm hogy segítesz

2012. jún. 17. 21:08
 7/14 anonim ***** válasza:
igen, azok a lefagyasztott kishalak... kiolvasztod, amég ilyen kicsik a teknőseid, 2-3 darabba felvágod. Nem kell túletetni őket. Nyugodtan tarthatsz egy héten szünetet. Két okból. A természetben sem kapnak minden nap kaját, és ott sokkal többet kell nekik úszni, hajkurászni az eledelt, amit egy terráriumban nem kell, és elhízhatnak... mindent csakis nyersen adj nekik. Növényi tápláléknak én óriás valiznériát adtam neki, havonta egyszer, de csak kb 1 évig... hülyeséget beszél aki azt mondja egy ragadozóra, hogy felnőtt korában csakis növényi kaja kell, azért írom, mert olvastam már ilyet is... napfény és természetes kaja, ezekkel jó kondícióba tudod őket hozni...
2012. jún. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

és mekkora csomagban lehet kapni ezeket a kis fagyasztott halakat?

Mondjuk naponta 2x kapnak enni,félek én is attól h elhíznak,de azt hittem ilyen nincs..

ma próbáltam adni nekik répát,kicsit darabokra összevágtam,de nem bírta megenni,mert kemény volt neki..

akkor mivel próbálkozzak?

Kell az akvárium aljára kavics,vagy esetleg homok?

A kicsi még nagyon bújna valahova,de nem igazán van ilyen hely az akváriumban..

2012. jún. 18. 19:43
 9/14 anonim ***** válasza:

lehet kimérősen is venni, 1kg csomagolásban is... ami nem baj, mert nem drága, és hosszú ideig eláll... az enyém már 15 éves,, így hetente kb egyszer kap 3-4 halat... eső után, vagy ha véletlenül találok földigilisztát azt is el szokta kapni... mivel ragadozó, és a az állati táplálék jóval több energiát biztosít mint a növények, igen el tud hízni... a hüllőknek csupán a növekedéshez van szükségük táplálékra, mivel a testüket a környezet melegíti fel, így lényegesebben kevesebb kajával is beérik...

ha nincs szűrőd ne tegyél az aljára semmit, csak megnehezíti a tisztán tartást...inkább tegyél be még egy nagyobb követ, amire ha akar a kicsi is kimászhat, mert ahogy néztem, a mostanira mind a ketten nem férnek ki...

2012. jún. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Értem,akkor megnézem majd azt a halat:)

Akkor nem etetem túl,ha pl naponta 2x adok neki enni az úgy jó,nem? Csak rossz nézni,ahogy kéri a kaját és nem tudom figyelmen kívül hagyni..

Erre a kőre mindketten kiférnek,tegnap is eljátszottak rajta,a kicsi rámászott a nagyra :)

2012. jún. 20. 20:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!