Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leopárdgekkók tartásához az...

Leopárdgekkók tartásához az akábbi izzókat már beszereztem. (Kieg. ) Hány méteres talajfűtő kell ezek az izzók mellé, ha 80x40x40-es a terráriumunk? A 3 méteres is elég vagy inkább 4 méteres kell?

Figyelt kérdés

[link] és [link]

[link] De/Heizung/Heizkabel/DRAGON---Heizkabel-319. html



2012. jún. 21. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, leogekkóknak teljesen felesleges az UV izzó, pláne 2!

Ha nagyon akarod,a akkor a 2.0 maradhat, és talaj fűtő helyett inkább egy spot izzót tennék be a terkó egyik felébe.


Mivel éjszakai állatok, így nem igénylik szinte semennyire az UV izzót, ezért ha mindenképpen akarsz akkor a 2.0 bőven elég.

Ha mindenképpen ragaszkodsz a fűtőszálhoz, akkor azt úgy válaszd meg, hogy csak a terkó 1/3-a legyen meleg, a többi ne!

Majd az állat megválasztja, hogy hol szeretne inkább feküdni.


Mi nem használtunk szálat, csak spot izzót, és van hogy alatta napoztak, de volt hogy elbújva kuksoltak a búvóhelyükön a hűvösben. (ugye ők nappal alszanak és éjjel aktívak, de ezt feltételezem tudod)


Hozzáteszem egészséges gekkókat neveltünk fel, dagi farokkal, szóval nem lehet kivetni való ebben a tartásmódban. :) Kérdezz nyugodtan, ha van még kérdésed, szívesen válaszolok. :)

2012. jún. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem is felesleges két izzó, ráadásul a 2.0 trópusi és párásított terráriumokhoz ajánlott.

A talajfűtésről pedig annyit, hogy nekem utálták. Hasonló méretű terráriumban vannak, mint amit leírtál. Az egyik oldalra betettem egy kb. 10 x 10 centis talajfűtést, először csak elkerülték a környéket, aztán felszoktak a "sziklákra" (hátterezett a terkó). Mióta kivettem, ismét birtokba vették a területet. :D

2012. jún. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!