Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Melyik gekkó faj a legaktívabb...

Melyik gekkó faj a legaktívabb és egyben a legkönnyeb is a tartása?

Figyelt kérdés
2012. júl. 28. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Az éjszakai gekkók semmiképp nem aktívak nappal.


A madagaszkári nappaligekkó nappal van ébren, de nem csinál semmit, csak a falon áll és onnan bámul. Ritkán átugrik a másik falra.


Szerintem a törpe gekkók elég aktívak. Van nekem több belőle egy 70 literes akváriumban, csak terráriumnak használom, az alján madárhomok van, be van téve egy tál víz, és néha veszek nekik hangya méretű tücsköt enni, meg berakok 1 szelet almát, hogy a tücskök se haljanak éhen, de azok ott a gekkókkal együtt elvannak a terráriumban.

Vannak benne mészkő sziklák is, azon mászkálnak, sütkéreznek ezek a az 5 centis mini gekkók. Nagyon kis cukik. És a tetején van egy 26Wattos repti glo 10.0 izzó, mellette pedig egy 50 Wattos infralámpa melegítőnek, de az nyáron nem megy, mert így is 30 fok van.

2012. júl. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2012. júl. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt!
2012. júl. 29. 10:30
 4/5 A kérdező kommentje:
elég neki a lámpa vagy kell fűtő szál is?
2012. júl. 29. 11:13
 5/5 Bibi12 válasza:
A Sárga-Leopárd gekkók nagy része nappal is aktív (nekem is van egy). Szerintem őket a legkönnyebb tartani, mert megeszi, a vedlését, nem kell naponta etetni,(nekem eltűnt az egyik és 6(!!!) hónap után előkerült élve)és egy helyre kakilnak :)
2012. aug. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!