Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit csináljak a teknőseimmel?

Mit csináljak a teknőseimmel?

Figyelt kérdés

Kaptam két kis sárgafülü teknőst csütörtökön és vettem nekik teknős granulátumot. És nem láttam még enni őket. Naponta többször próbálom. Hétfőn megyek vissza más féle enni valót venni. Milyet vegyek? Köszönöm. (Ezt a kaját az eladó ajánlotta.)

.


2012. szept. 15. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet venni szárított halat (vagy fagyasztott halat). Azt adjál nekik (persze a fagyasztott halat fel kell melegíteni, hogy ne legyen fagyos). Ha túl kicsik a teknősök, akkor fel kell darabolni a számukra a kaját. Esetleg ha van vízi csigád, akkor azt is odaadhatod nekik (házastul, jól jön nekik a kalcium).
2012. szept. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kajájuk 90%-át fagyasztott kishal tegye ki.

Szárazon (lassan, víz nélkül) kell kiolvasztani, hogy a lehető legtöbb tápanyag maradjon benne.

Ha kicsik, 1-2 naponta kell őket etetni.

Utána ritkábban.


Ha gyakorlatlan vagy a teknőstartásban, ezt a néhány oldalt nagyon ajánlom. Elég tömör, és jó:

[link]

2012. szept. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van kettő próbálj meg szárított rákokat az enyémek nagyon szeretik vagy az is lehet hogy csak az uj hejet kell megszokni
2012. szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gyakorlatlan. Van két 15 éves vörösfülüm 1 görög és egy mór és egy nagyobb sárgafülü. Eddig nem volt ilyen baj, hogy ne ennék meg a granulátumot, de akkor hétfőn veszek nekik rákot meg fagyasztott halat.
2012. szept. 16. 18:01
 5/6 geobarbi ***** válasza:
hogy lehet, hogy van otthon egy zsák teknősöd, de fagyasztott hal az nincs? 15 év nem volt elég ahhoz, hogy olvass kicsit?
2012. szept. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Úgy lehet, hogy a nagy fagyasztott halat nem fogom szét vágni nekik hanem abban az állatkereskedésben ahova járok külön van méretezve kisebbtől egészen nagyokig a hal. És akkor már veszek neki kicsit ha van rá lehetőségem és nem a naggyal bajlódok. Mondjuk így... 15 éve annyi halat fogyasztottunk el, hogy azon gondolkozom néha lehet jobban megérné, ha itthon elkezdeném szaporítani, de aztán mindig leteszek róla, mert még az is plusz költség, meg hely szóval nem, így meg megvehetem és akkor minden frankó.

Eddig a teknőseim amikor hazahoztam vagy befogadtam őket, első 1-2 napban nem ettek, de aztán mindig rácuppantak a kajára, de most nem akarnak bár ma már láttam, hogy ették ezt a granulátumot meg délután már tudtam venni mini halat is, de még mindig nem ettek annyit amennyit kellene.

Ja és még valami, én csak a görög és a mór teknőst vettem a többit mindet befogadtam már nagyobb korukban. Kis teknős egyszer volt nálam egy pár napig megőrzésre (ő is ajándék volt és az átadás napjáig nálam volt) szóval azért érdeklődtem a boltban a kisteknősökhöz értőktől, mert nyilván nekik jobban kell tudni annak ellenére is, hogy mielőtt megkaptam őket éjt nap alá téve olvasgattam, hogy hogyan is kell őket nevelgetni.

2012. szept. 17. 17:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!