Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » S. O. S Szombaton hoztam egy...

S. O. S Szombaton hoztam egy gabonasiklót. Amikor ki akartam venni a dobozból, hogy átrakjam a terráriumba, jól odakapott. Mit csináljak? További infó lent.

Figyelt kérdés
Gondoltam azért, mert ideges volt és szokni kell a helyet. De azóta bármikor elmegyek előtt vagy csak leülök a terrárium közelében már rögtön S alakba tekeredik és felemeli a fejét. Aggódom, mert lassan ki kéne vennem kézhez szoktatni, de ha ellehetetleníti magát attól, hogy megfogjam? Mit csináljak? Hogyan közelítsek felé?

2012. szept. 16. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
a lassan kézhez szoktatás, az lassan kell hogy történjen, nem egyik napról a másikra... nem kölyökkutyáról van szó, sem kiscicáról, akit akkor simogatsz, amikor csak akarod... mutass tiszteletet, legyél türelmes, akár hónapokig is!, és talán néha el fogja fogadni, hogy kézbe veszed...
2012. szept. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem mindenhol azt mondták/írták tartók és tenyésztők, hogy minél hamarabb el kell kezdeni szoktatni. Nem kezelem úgy, mint egy kiscicát, illetve kiskutyát. Soha nem is volt olyanom. Akvarisztikával foglalkozom évek óta. Szóval megszoktam, hogy nem kell simogatni. De, ha hónapokig húznám félő, hogy nem szokná meg a kezem. A gabonasiklót minden nap ki kéne venni. Nem évente 3x. A kérdésemre szeretnék választ :) Hogyan közelítsek felé?
2012. szept. 17. 16:06
 3/5 A kérdező kommentje:
Húú és az meg még viccnek is rossz, hogy nem tisztelném :D
2012. szept. 17. 16:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első teendő egy új kígyó/sikló vásárlásakor,hogy egy hét nyugalom.Fordítsd a terráriumát a fal felé, hogy ne lásson semmi mozgást és ne vedd ki,ne próbáld simogatni. A helyét rendezd el előtte,hogy ne kelljen zavarnod vízcsere,alomcsere miatt.Ha letelt az egy hét,és nem kapott úgy kb. két héten belül enni akkor etesd meg.Utána egy-két napig hagyd békén, had emésszen nyugodtan,nehogy megijedjen és visszaöklendezze a táplálékot.Aztán lehet próbálkozni a simogatásával/kivételével. Etetés előtt és után moss kezet (hogy ne az egér szagát érezze rajtad) De minden kígyó más, van amelyik nyugisabb, van agresszívabb. A gabonasiklók általában nyugisabbak, de láttam már eléggé kapdosósat is. Sok sikert hozzá! Itt szívesen segítenek a többiek is: [link]
2012. szept. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végre valaki, aki segít is. Köszönöm. Egy hete evett a drága, De hétfőn már úgy vettem észre, hogy nem zavarja őt annyira a jelenlétem. Tehát már nem fordul felém agresszívan annyira. mivel egy hete nem evett és pici még, ezért próbáltam megetetni. Nagyon szépen evett. Büszke vagyok rá :D Olyan szépen és gyorsan elkapta az egeret. Aztán benyomott még egyet. a vizét utána gyorsan cseréltem mert úgy forgott az egérrel, hogy teleszórt mindent :D De nagyon odafigyelek rá. Nem piszkálom és igyekszem úgy közlekedni is, hogy ne ijedjen meg. Mindene megvan. És, ha eltelt pár nap megint megközelítem. Amíg szoktatom magamhoz, addig nem mehet senki a szobámba. Semmi, ami zavarhatná. Az egérhez pedig kesztyűben nyúltam és utána ki is dobtam azt. Mindegy mennyire "harapós" én akkor is annyira szeretem, hogy semmiért sem mondanék le róla :)
2012. szept. 18. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!