Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van két pézsmatekim, bajuk...

Van két pézsmatekim, bajuk lesz-e ha nem sütkéreznek?

Figyelt kérdés

mert az enyémek egyáltalán nemmásznak ki mégha égetem felettük a lámpát akkor se:)

sztem mát hozzászoktak mert nemlátom h rosszuléreznék magukat , nemlátom h hiányolnák a fényt...

és még arragodoltam h egy 50l-es akváriumA tartanám őket és lenne benne búvóhely és sok növény iss....és az aljzatra színezett követ szeretnék és így sztem tök szép lesz:D

vélemények?:D


2009. aug. 7. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A tekiknek szükségük van fényre, de nem lámpára, hanem természetes napsütésre - már csak a D vitamin miatt is. A mieinket rendszeresen napoztatjuk (télen is, benn a szobában), nyáron pedig végig kint vannak.

A természetes megvilágítás sok mindent befolyásol: egészségi állapot, növekedés, ivarérés, viselkedés...

Szerintem ezt nem lehet csak lámpával pótólni...

Az hogy nem ülnek ki a lámpa alá, nem tudom miért van - de hallottam olyat, hogy vannak teknősök akik egyszerűen nem "szeretik" a lámpát:)

A sok növénnyel, búvóhellyel berendezett terrárium jó ötlet, de én inkább természetes színezetű kavicsot használnék - az állat szempontjából az sokkal jobb, és szerintem is szebb.

2009. aug. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

ha kertesházban laktok az tök jö. kipakolod akváriumostól:D

ha meg bérház akkor ki az erkélyre ha jó idö van. nem kell h közvetlen érje öket a nap, hisz az ember is barnul árnyékban is. bár nem annyira de...

az akvárium berendezése nekem is bejön:D

2009. aug. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem látható fényre, hanem hőre és UV-ra van szükségük. Ez utóbbit az üveg szűri, tehát ablaküvegen, akvárium keresztül nem sokat ér a Nap fénye.
2009. aug. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tudom h nem fényre hanem napsütésre és D vitaminra van szükségük:)

és társasházban lakunk szóval csk az erkélyen tudom őket napoztatni, de ott sem lesz jó mert nagyon kis félénkek szóval ha kirakom őket a földre akk spuri a legközelebbi sötét helyre....szóval mit tanácsoltok? tegyem őket ki az erkélyre napozni egy ideiglenes lavorba és egy kővel amire kitudnak mászni napozni...és mennyi időre?milyen időnként?

köszi az eddigi tanácsokat:D

2009. aug. 9. 23:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!