Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy kis segítséget kérnék...

Egy kis segítséget kérnék királypiton ügyben?

Figyelt kérdés
Egy hete van nálam egy baby királypiton kb:.35 - 40 cm - es testhosszal. Nem importált hanem hazai tenyészetből való, 2012 06.06. születéssel. Az a baj az állattal, hogy elég vékonyka és nem akar enni. Eddig pattogós egérrel próbálkoztam. Az lenne a kérdésem hogy egy ekkora állatnál nem - e gond a vékonyság és a koplalás.
2012. nov. 11. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

De jó neked, mennyibe került?

Egyébként úgy tudom,h egy kígyó nem eszik mindennap, megette az egeret, 1 hétig nem eszik, de ha már ilyen szép, "félelmetes" állatot vettél, akkor kellett volna megkérdezni ezekről a dolgokról,de még megkérdezheted, vagy nézz körül a google.ön.

2012. nov. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Öld meg az egeret, és hagyd bent nála éjszakára. Ha kell neki megeszi. Ha nem, nincs baj próbálkozol pár nap múlva. Nekem a gabonasiklóm pici korában mikor hozzám került fél évig nem evett. Aztán bepöccent és azóta szépen eszik.
2012. nov. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a királypitonnál ez elégé gyakori... már volt hogy evett a jelenlétedbe ? ha nem akkor nem lehet hogy futóegérrel etették idáig ? vagy az is lehet (bár nem hiszem) hogy alapba van valami betegsége... kitől (milyen tenyészetből) vetted ? ha továbbra se eszik vagy kiderül hogy idáig futóegérrel etették akkor a következőket teheted 1. megtömöd rendes fehér-egérrel 2. veszel egy futóegeret és egy külön terkóba/dobozba tartod és etetés előt a frissen vásárolt egeret berakod 1-2 percre mellé 3. mindig futó egérrel etetted (elég nehéz találni és van vagy 600/1000 ft..... ha még egy hétig nem eszik akkor állat orvos....
2012. nov. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem egyből piszkáltad,nem hagytad,hogy megszokja az új környezetét.Gondolom első kígyó.Egyszer már kérdezték,hogy kell tartani a királypitont,leírom neked is amit oda.

Először is szükséged lesz egy terráriumra.Sajnos azt pontosan nem tudom megmondani,hogy mekkora kell,nekünk olyan kígyónk van ami nagyobb lesz mint egy királypiton.Az övé 120x50x45,elvileg a királypitonnak kisebb is elég,de ezt megtudják neked a terrárium készítők mondani.

A terrárium aljzatának é kókuszrostot ajánlok,de nézd meg mennyire van ledarálva,és az apróra daráltat válaszd.Nem nagy pénz,egy tégla belőle 700 Ft körül van,és 3 havonta kell cserélni.Fontos még,hogy legyen bent egy vizes tálka amiből tud inni,vagy ha akar megfürödhet benne.Kell neki búvóhely is,mert evés után és vedlés előtt szeretnek elbújni.Ilyet tudsz kisállat kereskedésben is venni,vagy neten rendelni.Nagyon fontos a fűtés és a megfelelő páratartalom.Főleg vedlés előtt.A kígyóknak a megfelelő hőmérséklet 32-34 fok,és a páratartalom 70-75%.A megfelelő hőmérsékletet valamilyen fűtőtesttel tudod elérni,én a kerámia lámpát ajánlom,és nem rossz dolog ha veszel egy fűtőlapot is,amit meg például beteszel a búvóhelye alá,és így ott mindig meleg lesz.A kerámia lámpának nem kell 24 órában égnie,mivel ezeknek a kígyóknak az eredeti környezetében is éjszakára lehűl a levegő,és erre az átmenetre szükségük van.

Nagyon fontos,hogy mire megveszed a kígyót,rendezd el a helyét,úgy hogy legyen benne friss víz,megfelelő hőmérséklet stb,mert ha betetted a terráriumba,akkor néhány napig ne piszkáld egyáltalán,a terráriumot fordítsd a fal felé,hogy ne lásson mozgást.Így könnyebben megszokja az új helyét.

Átlagban 2 hetente egyszer kell etetni őket,nagyságuktól függően adj neki élelmet.A baby pitonokat napos egerekkel szokás etetni,egy felnőtt viszont már patkányt is megeszi.Kisállat kereskedésekben tartanak direkt élelemnek szánt egereket/patkányokat.Ha ott elmondod mekkora és mennyi idős a pitonod,ők is tudni fogják mekkorát adjanak.Ez sem nagy pénz.Pár száz forint.A kígyók élő vagy fagyasztott eleséget fogadnak el.Ha élőt teszel be neki,akkor fogd meg a farkánál az egeret/patkányt,nyújtsd oda a kígyó elé,és várd meg míg elkapja.Ha fagyasztottat,akkor először olvaszd ki,aztán egy csipesszel fogd meg az egeret,és mozgasd a kígyó előtt,ezzel a kígyó elhiszi,hogy él,és ráharap.Ha megtörtént az ürítés,akkor rá 2-3 napra a kígyó újra etethető.Ha vedlés előtt állnak,akkor a kígyók nem vesznek magukhoz táplálékot,mert a ilyenkor ők nem látnak jól,és ha menekülniük kellene,akkor teli hassal nem tudnak.Azt,hogy vedleni fog onnan látod majd,hogy opálos lesz a színe,és mikor visszajön az eredeti,akkor egy-két nap és megtörténik a vedlés.Ekkor nagyon fontos a fent leírt hőmérséklet és páratartalom.A páratartalmat úgy tudod biztosítani,hogy permetező készülékkel langyos vizet permetezel a terráriumba,és a talaját is meglocsolod vízzel.Sőt a kígyónak is jó,ha lefújod,mert segíti a nedvesség a vedlését.Ilyenkor jó az itatóban a víz,mert megtud benne mártózni.Mikor levedlett nézd meg,nem maradt e rajta valahol előző bőr.A szemen nagyon fontos,hogy ne maradjon,mert vakságot okozhat.

[link]

Itt sokat tudnak neked segíteni.

2012. nov. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat, de sajna ma reggelre a pitonom elpusztult. Kiderült, hogy Afrikából importált példány volt, és nem hazai tenyészet. Aki pitont vásárol fogadjom meg tőlem egy jó tanácsot, kérjen mindenképpen származási bizonylatot.
2012. nov. 12. 20:39
 6/11 anonim ***** válasza:
hát ha importált akkor szinte biztos hogy futóegérrel táplálkozott... sajnálom szegényt :( .... viszont ha nem ment el a kedved a kígyó tartástól akkor , ajánlom figyelmedbe a kolumbiai(vagy más)szivárványos boákat ... nekem is az van nagyon aranyos és a tartása ugyan az mint a labda(király) pitoné , csak egészségesebb fajta ...
2012. nov. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3-mas és előző voltam... tényleg sajnálom szegényt... :(((
2012. nov. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is nagyon sajnálom.Köszi!!! Nekem nem ez az egyetlen kígyóm. Nekem nem szivárványos hanem vörösfarkú boám van. Ezenkívül még 3 kül. színváltozatú gabonasikló és két tajvani sávosfarkú sikló.Ezt a kérdést csak azért tettem fel, mert királypiton9om még nem volt, és gondoltam hátha járt már vki más is így és talán tudottvolna segíteni, hogy mindent megtehessek érte.
2012. nov. 13. 20:09
 9/11 anonim ***** válasza:
válaszolj a privimre ... LÉGYSZIIII :)
2012. nov. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyi fajta kígyód van,akkor tuti tudod,hogy bánj velük.Amennyire én tudom a tartásuk egyezik.Nekünk otthon egy braziliai szivárványos boánk és egy smaragdzöld fapitonunk van.Semmiben sincs igazán különbség a tartásukban én úgy vettem észre.Bár a páromé mind a kettő,én csak figyelgetem őket,meg néha kiveszem és megsimizem őket.
2012. nov. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!