Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A víziagámát lehet egy 25 cm....

Botond088 kérdése:

A víziagámát lehet egy 25 cm. Magas terráriumban tartani?

Figyelt kérdés

Csak egy 25 cm. magas terráriumom van. Elég lesz az?

Illetve még annyi hogy milyen növényeket éri meg berakni egy esőerdei terráriumba?


2012. nov. 19. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán ismerem a víziagámákat, de én úgy tudom, hogy nekik inkább magas terrárium kell... De ha csak a szakállas agámákat veszem, akik főleg talajon tartózkodnak, nekik is min. 40 cm magasság kell!

(A Reptilia fórumot ajánlom neked is!!!)

2012. nov. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem jobban jársz egy olyannal ami magasabb. Ha teszel be neki(k) növényzetet is, arra simán felmászhat onnan pedig szabad a kijutás. Bár nem tudom hogy jelenleg mekkora szerintem lényegesen jobban járnál egy magasabb, vagy egy zárható terráriummal. Mostanában már annyira nem drágák boltokban sem. De ha van hozzá érzéked magadnak is csinálhatsz.
2012. nov. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Tropicariumba régebben volt egy kifejlett viziagáma, ami 1 méter hosszú volt, lehet hogy még most is ott van.

És volt neki kb egy olyan 10 négyzetméteres lakása.


A viziagáma 1 éves koráig kb 20 centis. Aztán irdatlanul elkezd nőni, és nagy félelmetes lesz. De még kiskorában is métereket ugrik, nemhogy nagy korában.


Ez egy fiatal példány, max 1 évesnek mondanám:

http://www.youtube.com/watch?v=9gMkhib-p9E

Ez még fiatalabb lehet és így úszik:

http://www.youtube.com/watch?v=vlpC5BpIMCM

Látod, hogy szüksége van a nagy helyre.

25 centi nagyon kevés.

2012. nov. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A teste a kifejlettnek, amit láttam, volt olyan 40 cm hosszú, a farka meg vagy 60cm-s pluszban.
2012. nov. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És egyébként olyan, hogyha rájön az 5 perc, elkezd össze-vissza ugrálni, magasról fejest ugrik a földre, meg ilyenek.
2012. nov. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!