Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ez milyen fajta kaméleon?

Ez milyen fajta kaméleon?

Figyelt kérdés
[link]
2012. nov. 26. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Asszem sisakos kaméleon :) Nagyon jópofa, nem gondoltam hogy ilyen gyorsan tudja változtatni a színét de télleg igaz!

[link]

2012. nov. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:

Nem létező. Illetve sisakos kaméleon,de ez egy kamu szerkesztett videó. A kaméleonok valóban képesek meglepően gyorsan színt váltani, de nem hupililára meg hasonlókra, és nem is ennyire hirtelen. Adott színt vesznek fel ha nyugodtak, ha idegesek, ha jókedvűek.


Ez a kettő itt valódi:

http://www.youtube.com/watch?v=w9ecX8PRPSw

http://www.youtube.com/watch?v=5guSGFmGksk

2012. nov. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A sisakos nem annyira tud színt változtatni, alapvetően zöld, és csak a mintázata változik, barnásra, sárgásra pl ilyen volt az enyém:

[link]

ha rákeresel így néznek ki:

[link]


A nagyon színes az a párduc kaméleon, de ez nagyon drága, és ha belegondolsz, hogy csak 4 évig él, akkor nem is érdemes megvenni szerintem:

[link]

2012. nov. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Élőben is láttam párduc kaméleonokat és amikor úgy a leveleken mászkáltak, ők is zöldek voltak, de az oldalukon és a fejükön voltak piros, sárga, barna minták is. Hát elég jól néztek ki, de nem egyszínűek voltak, hanem tarkabarkák.


Tehát nem úgy színeződnek mint a fenti videón, hanem pl ha megilyeszted akkor az egész mintázata is megváltozik. Ez hangulatfüggő náluk. Nem annyira környezetfüggő.

2012. nov. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem fajta hanem faj
2014. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!