Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Először szeretnék venni...

Először szeretnék venni valamilyen teknőst. Ilyen téren még semmilyen tapasztalatom sincs. Milyen fajokat tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Olyan növényevő tekit szeretnék,mely könnyen tartható,kis helyigényű és lehetőleg olcsó legyen.Milyen fajokat tudtok ajánlani?Kb. mennyibe kerülnek?És a terráriumok milyen árban vannak??Minden dolog érdekelne!!Köszönöm :D
2008. máj. 27. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Leggyakoribb teki: a sárgafülü ékszer teki... www.teknosforum.hu -n sok jot olvashatsz
2008. máj. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hali.Nekem 5 évig voltak teknöseim.Egyáltalán nem olcsoak.Ellen kezöleg ha tekit akarsz tartani nagyon gondold meg.Olyan nincs amelynek kis helyigénye van.Nekem 2 darab vörösfülü tekim volt 300 literes terráriumban.Ja és a teknösök ragadozok(persze van kivétel)nehéz növényevöt szerezni.Általában 2000-3000 forint egy teki,plusz a terrárium(elöször rád akarnak sozni egy 10 literest akváriumot ami nem olyan vészes ér de azt hamar kinövik)érdemes csináltatni egy 50x60x100 cm et.Ez kb 40ft/liter.Szükség van még viz szürőre,fütő betétre,takarmányra ez kb 10000ft.Télen az emésztés miatt 300 wattos ultravitalux napfény izzó sem árt:14000ft.Azt javaslom gondold meg alaposan,nem akarlak elrettenteni,de ha nem tudod ezeket a feltételeket biztosítani inkább keress más házi állatot.Érdemes néhány szakkönyvet elolvasni mielött bele vágsz(vannak tippek terrárium készítésre is és pontosabb képet tárnak eléd mint én).Sok sikert.Ui:Ha megfelelöen vannak tartva sokáig élnek olyanok lesznek mint a gyerekeid,felelöséggel tartozol értük.
2008. máj. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!Hát,ahogy elnéztem az árakat....nagyon össze kell kapnom magam,hogy minél előbb összegyűljön a pénz!!Én már nagyon elszántam magam,a neten is rengeteget olvasgatok,hogy mire meglesz a pénz,már nagyon sokat tudjak róluk!!!Egyébként tudom,hogy mekkora felelősség jár egy állattal.Itthon van nekem kettő gyönyörű nimfapapagájom,akiket nagyon felelősségtudóan gonmdozok,és ez meg is látszik rajtuk!! :D Szóval a megfelelő tartás biztosítva lenne nekik!!! :D Köszi mégegyszer!
2008. máj. 31. 10:15
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
én azt javasolnám hogy ha van ismerősödnek kis tekije akkor kérj tőle vagy olcsóbban vegyél!akváriumot is családtól kérhetnél vagy ismerősödtöl.Így nem lenne oolyan drága!amúgy ékszerteknős
2008. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
csá én azékszer tknőst ajlannám ja és kétnaponkénttisztisd a páncélját
2008. szept. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!