Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Két leguánom volt, amióta a...

Két leguánom volt, amióta a nagyobbik elpusztult, a kisebb eléggé lefogyott, nehezen eszik. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Sokat veszekedtek egymással, mindig a nagyobbik nyert. Azóta mióta a nagy elpusztult, a kisebb teljesen elvadult, csak kézből eszik lisztkukacot, zöldségeket nem is nagyon láttam enni. Kezdek aggódni érte, és vissza szeretném szelidíteni. Tippek ?

2013. jan. 11. 18:35
 1/2 sombrita válasza:
Attól is függhet a dolog, hogy mennyi idős, 3 éves kora körül lesznek ivarérettek, ha ez időtájt vesztette el a társát, akkor jobb ha beszerzel egy olyan ellenkező nemű példányt, akivel nagyjából egyidősek, és nem támadnak egymásra. A hüllők nagy része társaslény, Németországban például egy teknőst nem is vehetsz, csak kettőt, beleértve a többi kisebb testű hüllőt is. Szerintem a magány a baja, de jobb ha megkérdezel egy hüllő szakértőt.
2013. jan. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Leguánok nem társas lények, sőt vadonban kerülik egymást, ez alól kivétel a párzási időszak. Viszont lisztkukacot??????? Azt most felejtsd el végleg. a leguán kizárólag NÖVÉNY evő. Étvágytalanság okai lehetnek saját tapasztalat alapján: vedlés, alacsony hőmérséklet, vagy a napfényt "szimuláló", Magas UV fényű trópusi terráriumi izzó hiánya. Azt viszont nem értem, ha kézből eszik, hogy lehet vad? Kicsit ellentmondás. Az enyém amikor hozzám került előttem nem is evett, farkával csapkodott, kiakart szökni stb. A szelíddé válás első jele ha kézből eszik, úgyhogy a tiéd annyira nem lehet vészes. Remélem segítettem. Amúgy milyen zöldségekkel próbálod etetni?
2013. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!