Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tarthatok esetleg gabonasiklót?

Tarthatok esetleg gabonasiklót?

Figyelt kérdés

3.-án voltunk a szegedi vadasparkba és volt olyan hogy Megfog-lak és meg lehetett fogni az állatokat. és az egyik állat a gabonasikló volt. hűűű... én... belezúgtam abba a kígyóba! csodálatos! nem mérges kígyó és milyen szelíd volt hogy tök idegen kezében nyugodtan ott elvolt.. az lenne a kérdésem hogy tarthatnék ilyet? van elég hely a terráriumnak meg minden szóval meg a szüleim mondjuk lehet nem engednék meg.. de ha nem most akkor majd 1-2 év múlva esetleg tarthatok?:)


12 lány


2009. szept. 5. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet tartani de ha panelban laksz a szomszédoktól is engedélyt kell kérned! Nme olcsó játék ez a gabonasikló én nem bírnám neki oda adni az egereket, esetleg újszülött kis höriket!=(
2009. szept. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én vizisiklót tartok, de most elengedem valamikor (már többször tartottam nyáron). Tarthatsz gabonasiklót, nem túl drága egy kisebb példány, kell neki egy megfelelő terrárium és melegítő lámpa, ja és egereket eszik.
2009. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A gabona sikló nem tartozik a veszélyes állatok közé, nem szükséges engedély a tartásához.
2009. szept. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én nem bírnék neki picúr kisálatokat adni h megzabálja*-*
2009. szept. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, nagyon egyszerű a tartása. Nekem 8 éve vannak, jelenleg 20 példányom van, tenyésztem is őket. Ha bármi kérdésed van, keress meg privátban.
2009. nov. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Természetesen tarthatsz. Én panelba lakok és nem kértem engedélyt a lakóktól :D Pedig sétáltatni is vittem nyáron. Sokan jöttek oda megsimogatni hogy ilyet még csak állat kertben láttak :) Nincsenek túl nagy igényei ideális kezdő hüllősnek. Ha valami kérdésed írj segítek szívesen.

15/L

2010. jan. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A Gabonasiklóhoz nem kell engedély,mert nem veszélyes de ugy mond "igénytelen" állat,mert kezdő gazdáknak tökéletes,mivel puha mikrozott homok,néhány buvóhely (kő,kiszáradt fa)szükséges neki ,és csak heti 1 egeret eszik a lassú emésztése miatt,egy lapos vízes tál sem árt neki,mert ha vedlik évente 4-5alkalommal akkor nedves maradjon a bőre de a vedlésben a kő is segitséget nyújt számára (dörgölödés) miért ne tarthatnál 1hátránya van:Télen alszik nem is keveset! :D :D SOK SIKERT! :D
2012. jún. 11. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!